Partner serwisu

Piesi przejdą nad zakopianką. Powstaną dwie kolejne kładki

Redakcja 17.06.2022

Piesi przejdą nad zakopianką. Powstaną dwie kolejne kładki
fot. GDDKiA
Ruszyły przetargi na zaprojektowanie i budowę dwóch kładek nad drogą krajową nr 7. Powstaną w miejscowościach Głogoczów i Mogilany. Umożliwią przekroczenie drogi w pobliżu istniejących przystanków autobusowych.
Obiekty powstaną nad ruchliwym odcinkiem zakopianki. Jak podaje GDDKiA, ostatni Generalny Pomiar Ruchu, wykonany w latach 2020/2021 wskazuje, ze pomiędzy Krakowem a Mogilanami przejeżdża blisko 57,5 tys. pojazdów w ciągu doby, natomiast na odcinku Mogilany – Głogoczów ponad 52 tys. pojazdów na dobę. Przejście przez jezdnię, zwłaszcza w godzinach szczytu jest niebezpieczne.

Kładki pomogą bezpiecznie dotrzeć na przystanki komunikacji zbiorowej. Będą wyposażone w windy i oświetlone, zamontowane zostaną także kamery.

Realizację zaplanowano na lata 2022-2024, z czego 15 miesięcy to czas na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwoleń.

To nie pierwsze kładki dla pieszych nad zakopianką. W poprzednich latach wybudowano już m.in. kładki w Jaworniku i Gaju. Są już także dwie kładki w Głogoczowie oraz Mogilanach.

Budowa nowych kładek zostanie sfinansowana z Krajowego Funduszu Drogowego w ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony