Partnerzy serwisu:

Piła: Oferty na przebudowę Wodnej i Niepodległości w budżecie GDDKiA

Leonard Dolecki 01.03.2019

Piła: Oferty na przebudowę Wodnej i Niepodległości w budżecie GDDKiA
fot. GDDKiA
Wielkopolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otworzył oferty w przetargu na przebudowę drogi krajowej nr 11 w ciągu alei Niepodległości i ulicy Wodnej w miejscowości Piła. Do zamawiającego trafiły dwie propozycje. Obie mają wartość niższą niż wycena inwestora.
GDDKiA otrzymała oferty od firm: Pol-Dróg (2,086 mln zł) i Colas Polska (2,259 mln zł), przy czym kwota, którą urząd planował przeznaczyć na tę inwestycję to 2,638 mln zł.

Poza ceną (60%) podczas oceny liczyć się będą takie kryteria jak: długość okresu gwarancji (20%), dodatkowy personel wykonawcy (15%) oraz zatrudnienie osoby bezrobotnej (5%). Niemniej jednak obie oferty zawierają identyczne wartości w kryteriach pozacenowych.

Według planu zadanie ma zostać wykonane w ciągu 100 dni od dnia zawarcia umowy, przy czym do tego okresu nie będą prane pod uwagę miesiące zimowe (od 15 grudnia do 15 marca).

View Larger Map

Zakres przebudowy będzie obejmował m.in.: sfrezowanie istniejącej warstwy ścieralnej jezdni i zatok, ułożenie nowej warstwy ścieralnej SMA na jezdni i zatokach, wymiana krawężników na nowe krawężniki betonowe, przebudowę skrzyżowania z ul. Niemcewicza (wykonanie pasa dla pojazdów skręcających w lewo), przebudowę skrzyżowania z ul. Popiełuszki na skrzyżowanie typu mini rondo o średnicy zewnętrznej 20 m oraz wymiana nawierzchni chodników i zjazdów na odcinku od skrzyżowania z ul. Popiełuszki do ronda Jana Pawła II.

Inwestycja obejmuje odcinek o długości ok. 1,2 km, który znajduje się nad brzegiem Gwdy, płynącej przez centrum miasta. Trasa jest niezwykle istotna dla skomunikowania centrum miasta.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony