Partnerzy serwisu:

PiS przeciw rozszerzaniu sieci fotoradarów

Rynek Infrastruktury 17.01.2013

PiS przeciw rozszerzaniu sieci fotoradarów
fot. Diether, commons.wikimedia.org, GNU FDL
Fotoradary tylko w niebezpiecznych miejscach, koniec z fotoradarami w radiowozach ITD, usunięcie liniowego pomiaru prędkości oraz przeznaczenie pieniędzy uzyskanych z mandatów na poprawę jakości dróg – to główne założenia nowelizacji Prawa o ruchu drogowym przygotowana przez posłów PiS.

– Nasza propozycja to próba powstrzymania polityki Donalda Tuska w myśl, której fotoradary mają być narzędziem łupienia kierowców i zasypywania dziury budżetowej – powiedział na czwartkowej konferencji prasowej wiceprzewodniczący komisji infrastruktury Andrzej Adamczyk.

 

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości uważają, że rząd zamierza „obsiać” Polskę siecią fotoradarów, aby zarabiać na kierowcach. Według nich fotoradary powinny służyć ograniczeniu wypadków i ofiar śmiertelnych, a nie „gnębieniu kierowców”. PiS przygotowało nowelizację prawa o ruchu drogowym, która ma powstrzymać plany rządu.

 

Nowelizacja zakłada, że fotoradary będą mogły być ustawiane tylko w miejscach, w których dochodzi do wypadków spowodowanych nadmierną prędkością. Dodatkowo ustawa przygotowana przez PiS uniemożliwia Inspekcji Transportu Drogowego umieszczania fotoradarów w radiowozach oraz samolotach i śmigłowcach. Według posłów PiS „ruchome” fotoradary, którymi dysponuje policja są wystarczającą formą ścigania piratów drogowych, a Inspekcja Transportu Drogowego nie powinna mieć prawa do prowadzenia kontroli za pomocą pojazdów z fotoradarami.

 

Dodatkowo Prawo i Sprawiedliwość chce zlikwidowania tzw. liniowego pomiaru prędkości czyli mierzenia prędkości na odcinku drogi pomiędzy bramkami. PiS uważa, że to rozwiązanie obliczone jest na „nieuzasadnione wyciąganie pieniędzy od kierowców”.

PiS w swojej nowelizacji przewiduje również aby pieniądze z mandatów za przekroczenie prędkości w całości były przeznaczone na poprawę stanu polskich dróg i towarzyszącej infrastruktury drogowej.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Fotoradary i bezpieczeństwo na drogach
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony