Partnerzy serwisu:

PKP LHS z nowym połączeniem z Chin do Mediolanu

inf. pras. 25.08.2020

PKP LHS z nowym połączeniem z Chin do Mediolanu
fot. Seweryn Błasik
Materiały medyczne i środki do walki z epidemią stanowią ładunek pierwszego pociągu między Chinami a Włochami. Jechał m. in. przez Polskę.
24 sierpnia 2020 roku do Mediolanu dotarł pociąg kontenerowy z Xi’an w Chinach. Przejazd trwał 19 dni, a trasa prowadziła przez Kazachstan, Rosję i Ukrainę do Sławkowa, gdzie kontenery zostały przeładowane na platformy normalnotorowe. Następnie, przez Czechy i Austrię transport dotarł do północnych Włoch. Nadawcą pociągu był partner PKP LHS - Xi'an Free Trade Port Construction and Operation Co., Ltd.

– Uruchomienie regularnego połączenia do Mediolanu to kolejny dowód, że nasi partnerzy dostrzegli potencjał transportowy PKP LHS w drodze do krajów Europy Zachodniej. Bardzo dziękuję za wieloletni wysiłek i starania całego zespołu w przekonaniu zagranicznych partnerów do naszej trasy – mówi Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.

Kolejne pociągi Xi’an - Mediolan są już w trasie, a plany zakładają realizację co najmniej jednego połączenia w tygodniu. Ładunek pierwszych pociągów stanowią materiały medyczne i środki do walki z epidemią zamówione przez włoski rząd. Transport kontenerów od granicy w Hrubieszowie do Mediolanu organizuje PKP LHS we współpracy z Grupą PKP Cargo.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Intermodal
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony