Partnerzy serwisu:

PKP PLK ogłasza przetarg na poprawę dostępu do portów w Szczecinie i Świnoujściu

Leonard Dolecki 19.11.2018

PKP PLK ogłasza przetarg na poprawę dostępu do portów w Szczecinie i Świnoujściu
fot. Port Szczecin
Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiła przetarg na opracowanie projektów wykonawczych i wykonanie robót budowlanych na Stacji Szczecin Port Centralny. Inwestycja jest prowadzona w ramach projektu: „Poprawa dostępu kolejowego do portów morskich w Szczecinie i Świnoujście”.
Wykonawca, który zostanie wyłoniony w przetargu, będzie zobowiązany do opracowania projektów wykonawczych, a także uzyskania wszystkich wymaganych uzgodnień, oraz przeprowadzenia wszystkich robót budowlanych.

Według planu przedsięwzięcie ma zostać dofinansowane przez Unię Europejską z instrumentu „Łącząc Europę”. Według planu zadanie ma zostać zrealizowane w ciągu 37 miesięcy.

View Larger Map

Na oferty zamawiający czeka do 11 stycznia 2019 roku. Podczas ich oceny będzie on brał pod uwagę takie aspekty jak: cena (85%), termin realizacji (10%) oraz przewóz blokowy rozjazdów i ich zabudowa (5%).

Poprawa dostępności kolejowej do zespołu zachodniopomorskich portów jest dla nich niezwykle istotna. Jest to jeden z kluczowych aspektów, który może pozwolić na zwiększenie wolumenu przeładunków na tamtejszych nabrzeżach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Port Szczecin-Świnoujście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony