Partnerzy serwisu:

PKP SA wybrały wykonawcę remontu dworca w Żywcu

Witold Urbanowicz 24.07.2015

PKP SA wybrały wykonawcę remontu dworca w Żywcu
fot. SQ9NIT, lic. CC-BY-SA 3.0 Wikimiedia commons
Prace na dworcu w Żywcu dokończy firma Medra Contractor. Remont, który obejmuje m.in. remont elewacji od strony miasta, powinien zakończyć się w IV kwartale tego roku.
PKP SA przystępują do kolejnego etapu remontu dworca w Żywcu. Wcześniej odnowiono już elewację od strony torów i peronów, a także portal wejściowy od strony miasta. Jak informuje inwestor, tym razem zakres robót obejmuje m.in. odnowienie elewacji budynku od strony miasta oraz od strony północnej i południowej wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, remont toalety i przystosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych, naprawę instalacji odgromowej, naprawę posadzki w holu przejściowym oraz wykonanie nawierzchni wokół dworca.

Prace zrealizuje firma Medra Contractor. Umowa opiewa na kwotę ponad 600 tys. zł brutto. Remont powinien zakończyć się w IV kwartale br.

Żywiecki dworzec znajduje się w wojewódzkiej ewidencji zabytków. Budynek datowany jest na II poł. XIX w. w związku z powstaniem w 1878 r. linii kolejowej Bielsko – Żywiec i budową dalszych połączeń w 1884 r. Dworzec został zbudowany w stylu eklektycznym o cechach neorenesansowych. Obiekt został częściowo przebudowany w latach 50. XX w. po pożarze. Charakterystyczną cechą budynku są dwa kamienne orły z rozpiętymi skrzydłami, umieszczone nad wejściem od strony miasta. 
style="font-size: 15px; font-weight: normal; line-height: 1.5;" /> 

Zapraszamy na V Kongres Kolejowy, który odbędzie się 28 października 2015 roku w Katowicach. W tym roku wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi analiza polskiego rynku kolejowego oraz kwestia przygotowania inwestycji w infrastrukturze kolejowej.Więcej informacji o Kongresie znajdziesz TUTAJ


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Dworce kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony