Partner serwisu

Plan połączenia Orlenu i PGNiG podpisany

Redakcja 29.07.2022

Plan połączenia Orlenu i PGNiG podpisany
fot. Orlen
Spółki Orlen i PGNiG porozumiały się co do połączenia obu spółek. Nastąpi ono przez przejęcie przez Orlen majątku PGNiG.
W zamian za przejęcia majątku Orlen przekaże akcjonariuszom przejmowanej spółki akcje. "Zgodnie z planem połączenia, akcjonariuszom PGNiG zostaną wydane akcje połączeniowe w stosunku: 0,0925 (akcje PKN ORLEN) : 1 (akcje PGNiG). To oznacza, że w zamian za jedną akcję PGNiG jej akcjonariusze otrzymają 0,0925 akcji połączeniowej, przy czym liczba przyznanych akcji będzie stanowić liczbę naturalną, a w zamian za nieprzyznane ułamki akcji połączeniowych akcjonariusze PGNiG otrzymają dopłaty na zasadach określonych w planie połączenia " - poinformował Orlen w komunikacie.

Jak podano, w wyniku fuzji PKN Orlen, Grupy Lotos oraz PGNiG udział Skarbu Państwa w połączonym koncernie wzrośnie do ok. 50%, co oznacza, że kontrola nad nowo powstałym koncernem multienergetycznym zostanie dodatkowo wzmocniona.

Wraz z połączeniem spółek Orlen ma wejść we wszystkie prawa i obowiązki PGNiG.

Przed połączeniem konieczne jest jeszcze spełnienie kilku warunków. Chodzi m.in. o złożenie wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego oraz zatwierdzenie go przez KNF, a także wydanie zgody na połączenie przez Radę Ministrów. Zgodę na połączenie muszą także wyrazić akcjonariusze obu spółek.   

Przejęcie PGNiG ma być kolejnym krokiem do budowy koncernu multienergetycznego, po przejęciu przez Orlen Energi oraz Lotosu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony