Partnerzy serwisu:

Planują kolejny etap obwodnicy Nałęczowa

Elżbieta Pałys 06.09.2021

Planują kolejny etap obwodnicy Nałęczowa
fot. Google Maps
Na początku sierpnia ruszył przetarg na budowę pierwszego etapu obwodnicy Nałęczowa. Inwestor – Zarząd Dróg Wojewódzkich Lublin – myśli już o kolejnym etapie i ogłasza przetarg na dokumentację dla drugiego etapu.
Oferty na pierwszy etap obwodnicy obejmujący 5-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej łączącej DW-830 i DW-826 poznamy pod koniec września. W tym przypadku inwestor zleca realizację robót budowlanych na podstawie wydanego już zezwolenia na realizację inwestycji.

Nowy przetarg dotyczy opracowania dokumentacji dla budowy drugiego etapu obwodnicy w ciągu DW-830. Projektowany odcinek połączy I etap obwodnicy (na przecięciu DW-826 i DP 2540L) z istniejącą drogą wojewódzką nr 830 w miejscowości Celejów.

Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie wielobranżowej kompleksowej dokumentacji projektowej w stadium projektów budowlanych i wykonawczych wraz z dokumentacją geodezyjno-prawną, decyzjami oraz ze wszystkimi uzgodnieniami i opiniami. Wybrany wykonawca przygotuje także materiały do uzyskania decyzji środowiskowej oraz materiały na potrzeby przetargu dotyczącego robót budowlanych.

Na przygotowanie materiałów projektant będzie miał 24 miesiące, a termin składania ofert wyznaczono na 4 października.

Celem planowanej obwodnicy jest uwolnienie od ruchu tranzytowego, a tym samym hałasu i spalin, miejscowości o statusie uzdrowiska.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony