Partnerzy serwisu:

Planują obwodnicę Augustowa w ciągu DK-16

Elżbieta Pałys 13.08.2019

Planują obwodnicę Augustowa w ciągu DK-16
Fot. Google Maps
GDDKiA przymierza się do realizacji południowo-wschodniej obwodnicy Augustowa w ciągu drogi krajowej nr 16. Droga ma być przygotowana na potrzeby transportu wojskowego.
Białostocka GDDKiA zamawia dokumentację dla przyszłej obwodnicy w ciągu krajowej szesnastki. Chodzi o opracowanie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z analizą i prognozą ruchu oraz materiałami do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. Do opracowania jest także dokumentacja geologiczno-inżynierska.


Wyświetl większą mapę
Obwodnica ma ominąć miasto od strony południowo-wschodniej. Według wstępnych szacunków będzie miała ok. 6,5 km długości i ma być drogą jednojezdniową klasy GP.

Planowana inwestycja jest związana z potrzebami wojskowości. Droga krajowa na 16 Augustów – Ogrodniki znalazła się wśród tras priorytetowych dla potrzeb wojskowości, tymczasem prowadzi przez miasto. Realizacja obwodnicy w założeniach ma wyprowadzić ruch tranzytowy poza miasto i przystosować trasę do potrzeb transportu wojskowego, tj. do nacisku 11,5 t/oś.

Droga ma się poprzez skrzyżowanie o ruchu okrężnym włączyć z jednej strony do DK-8 Białobrzegi – Augustów z drugiej do DK-16.

W ramach inwestycji, która na późniejszym etapie ma być realizowana w formule zaprojektuj i wybuduj, konieczne będzie także wybudowanie dróg do obsługi terenów przyległych, przebudowanie infrastruktury towarzyszącej, a także m.in. wybudowanie wiaduktu kolejowego.

Na oferty GDDKiA czeka do 12 września. Inwestor zakłada, że dokumentacja powstanie w ciągu 34 miesięcy od podpisania umowy.

Augustów ma już obwodnicę ciągu dróg nr 8 i 61. Trasa została oddana do użytku w 2014 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony