Partner serwisu

Plany GDDKiA Opole na 2023 rok. Kierowcy pojadą obwodnicą Olesna w ciągu S11

Grzegorz Rekiel 22.01.2023

Plany GDDKiA Opole na 2023 rok. Kierowcy pojadą obwodnicą Olesna w ciągu S11
fot. GDDKiA Opole
W trzecim kwartale tego roku ma się zakończyć budowa obwodnicy Olesna w ciągu S11, a w drugim kwartale - budowa obwodnicy Praszki w ciągu DK-45 – m.in. takie inwestycje planuje w 2023 roku GDDKiA Opole.
Najważniejsze zadania to te, które są już realizowane. Jednym z nich jest budowa liczącej prawie 25 kilometrów długości obwodnicy Olesna w ciągu S11. – Aktualne zaawansowanie dla tej inwestycji wynosi 80 proc, a zakończenie prac jest planowane w trzecim kwartale 2023 roku. Od połowy grudnia trwa kontraktowa przerwa zimowa, ale wykonawcy w przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych mogą realizować część robót – tłumaczy Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pani rzecznik dodaje, że na obwodnicy Olesna dobiegają końca roboty ziemne w zakresie wykopów, nasypów oraz wzmocnienia podłoża w ciągu trasy głównej. Warstwa podbudowy bitumicznej jest już widoczna na znacznym odcinku trasy głównej, a tam gdzie jest to możliwe, ruch jest kierowany na odebrane już przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego mosty.

Na Opolszczyźnie trwa też budowa niemal 13-kilometrowej obwodnicy Praszki w ciągu drogi krajowej numer 45. Prace powinny się zakończyć w drugim kwartale tego roku, a stan ich zaawansowania wynosi 85 %. – Wykonawca zakończył układanie poszczególnych warstw nawierzchni: wiążącej i ścieralnej na trasie głównej. Na kilku odcinkach trasy głównej widoczne jest już oznakowanie poziome wykonane w technologii grubowarstwowej. Na jezdniach dodatkowych finalizowane jest układanie warstwy ścieralnej – wylicza Andruszewska i dodaje, że trwa montaż barier ochronnych oraz ekranów akustycznych. Budowane są też ronda, na których częściowo odbywa się już ruch.

Z kolei w ramach Programu budowy 100 obwodnic na terenie woj. opolskiego przygotowywana jest dokumentacja dla czterech inwestycji. – Trwają prace studialno-koncepcyjne dla obwodnicy Brzegu w ciągu DK39, Prudnika w ciągu DK41, Sidziny w ciągu DK46 oraz obwodnicy Lędzin w ciągu DK46. Dla obwodnicy Brzegu w ciągu DK39 trwa procedura wydawania pierwszej, kluczowej decyzji administracyjnej - decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach – wylicza przedstawicielka opolskiego oddziału GDDKiA.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony