Partnerzy serwisu:

PLK odpowiada Latawcowi: Dialog z branżą jest kluczowy

Jakub Madrjas 11.04.2016

PLK odpowiada Latawcowi: Dialog z branżą jest kluczowy
Fot. PKP PLK
– Nowy zarząd PKP Polskich Linii Kolejowych skoncentruje się na jak najszybszym i skutecznym usprawnieniu procesu inwestycyjnego – zapewnia zarządca infrastruktury w reakcji na felieton Tomasza Latawca, Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców, który ukazał się na portalu "Rynekinfrastruktury.pl".
Kilka dni temu portal "Rynekinfrastruktury.pl" opublikował obszerny komentarz Tomasza Latawca, Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Inżynierów Doradców i Rzeczoznawców dotyczący konieczności zmiany modelu realizacji inwestycji kolejowych. – Dzisiaj bez wizjonerów w szeregach PKP PLK nie uda się zrealizować programu za przeszło 67 miliardów złotych – pisał Tomasz Latawiec.

Wskazywał on na szereg błędów, popełnianych w ostatnich latach przez zarządcę infrastruktury w przygotowaniu i prowadzeniu procesu inwestycyjnego. Jego zdaniem, przedstawiony przed miesiącem w PLK plan naprawczy powiela stare błędy. – Czy nie lepiej było się zastanowić nad tym, że skoro PKP PLK ma takie szalone problemy z realizacją inwestycji swoimi siłami, to czy nie powinno się oddać tych inwestycji w obce ręce? – pyta prezes ZSIDR. Z całym felietonem można zapoznać się tutaj.

PKP PLK: Specustawa da możliwość realizacji KPK

W odpowiedzi na felieton Tomasza Latawca, swoje stanowisko do Redakcji portalu "Rynekinfrastruktury.pl" przesłały PKP Polskie Linie Kolejowe. Prezentujemy je w całości poniżej:

Nowy Zarząd PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. skoncentruje się na jak najszybszym i skutecznym usprawnieniu procesu inwestycyjnego. W tym obszarze PLK wykorzysta m.in. informacje od przedstawicieli rynku wykonawców, jako jednego z najważniejszych partnerów w prowadzeniu inwestycji. Uwzględnione będą uwagi Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa w zakresie realizacji Krajowego Programu Kolejowego.

Obecnie dla PLK kluczowe są wyzwania dotyczące szybkiego przygotowania projektów oraz uproszczenia procedur administracyjnych, które pozwolą unowocześniać polską kolej oraz wykorzystać 67 mld zł zapisane w Krajowym Programie Kolejowym. Równie ważne jest, by inwestycje zaplanować i prowadzić w taki sposób, by utrzymać jak najlepszą obsługę pasażerów i przewoźników.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. uważają, że dla sprawnego przeprowadzenia wielomiliardowych inwestycji, kluczowy jest dialog z branżą wykonawców i pełna współpraca z instytucjami odpowiedzialnymi za wydawanie decyzji administracyjnych. Przygotowywana specustawa, daje możliwość uniknięcia spiętrzenia robót pod koniec nowej perspektywy finansowej UE, uproszczenia trybu inwestycji i pełnej realizacji Krajowego Programu Kolejowego.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony