Partner serwisu

Płock. Rusza przebudowa ważnej wylotówki z miasta

Przemysław Farsewicz 23.08.2021

Płock. Rusza przebudowa ważnej wylotówki z miasta
fot. MZD Płock
Rusza remont ul. Kolejowej w Płocku – ważnej wylotówki w kierunku Włocławka, Kutna i dalej Łodzi. To drugi etap prac. Na remont miasto otrzymało środki z rządowej rezerwy subwencji ogólnej.
Ulica Kolejowa pełni rolę nie tylko drogi lokalnej dla lewobrzeżnej części Płocka, ale również przebiega nią droga krajowa nr 62 w kierunku Włocławka. Codziennie pokonuje ją kilka tysięcy pojazdów, również ciężarowych.

W zeszłym roku zakończyła się przebudowa pierwszego odcinka ul. Kolejowej od skrzyżowania z ul. Zieloną w kierunku granic miasta. Teraz prace obejmą drugi odcinek – od ul. Zielonej do ronda Lajourdie. Roboty zaplanowano do końca listopada tego roku. Realizacją zajmie się konsorcjum firm z Przedsiębiorstwem Budowlano-Produkcyjnym Trakt z Kutna jako liderem.

Wykonawca przede wszystkim zbuduje kanalizację deszczową, powstaną nowe chodniki, ścieżka rowerowa i nawierzchnia, wymienione zostanie także oświetlenie. Koszt inwestycji to ok. 6,3 mln zł. Wykonawca udzielił 72 miesiące gwarancji.

Drogowcy w pierwszej kolejności zamkną odcinek między skrzyżowaniem ul. Kolejowej z ul. Popłacińską a rondem Lajourdie. Objazd poprowadzi ul. Portową i Popłacińską. Po zakończeniu robót w tym miejscu przeniosą się na kolejny odcinek leżący między ul. Popłacińską a Zieloną.

Decyzja o dalszym remoncie ulicy Kolejowej została podjęta, dzięki uzyskaniu oszczędności przetargowych z drugiego etapu modernizacji ul. Chopina i przesunięciu środków w wysokości 1 mln zł na remont Kolejowej. W maju Ministerstwo Aktywów Państwowych przyznało Płockowi 1,9 mln zł z rezerwy subwencji ogólnej na dalsze prace na ul. Kolejowej.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony