Partner serwisu

Płońsk ma zachodnią obwodnicę

ep. 07.10.2021

Płońsk ma zachodnią obwodnicę
fot. UM Płońsk
Zakończyła się największa inwestycja w Płońsku. Powstała zachodnia obwodnica a wraz z nią dodatkowa infrastruktura, która zmieniła komunikację w mieście.
Kierowcy korzystają już zachodniej obwodnicy Płońska. Została wybudowana jako część wielomilionowego projektu „Budowa ścieżek rowerowych w ramach działania ograniczenie zanieczyszczeń powietrza i rozwój mobilności miejskiej”. – Zakończyliśmy prace związane z realizacją największej i najdroższej inwestycją w mieście – mówił podczas uroczystego otwarcia trasy Andrzej Pietrasik, burmistrz Płońska.

Cały projekt kosztował ponad 65 mln zł, z tego ponad 50 mln zł to środki z Unii Europejskiej. Ok. 5 mln zł dołożył budżet państwa. Składa się z wielu elementów.

W ramach inwestycji powstały m.in. obwodnica centrum miasta, 2-kilometrowa obwodnica zachodnia, 2 ronda i most na rzece Płonka. Ponadto wybudowane zostały ścieżki rowerowe, chodniki i oświetlenie uliczne. Miasto wzbogaciło się o dwa miejskie autobusy i parkingi typu parkuj i jedź. Jest też system inteligentnego transportu.

Zadanie zrealizowało konsorcjum Zarząd Dróg i Mostów oraz Wapnopol. Jak podkreślił burmistrz, prace zostały wykonane w terminie.

Miasto zyskało lepszą komunikacje i czystsze powietrze w centrum. Władze samorządowe liczą także na ożywienie zachodniej części miasta, a także gminy Płońsk.

Miasto starało się o budowę obwodnicy od 10 lat.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony