Partner serwisu

Po dwa pasy na całej budowanej A1 od jutra, wkrótce odcinkowo trzeci pas

Redakcja 11.10.2021

Po dwa pasy na całej budowanej A1 od jutra, wkrótce odcinkowo trzeci pas
fot. Maciej Zalewski/GDDKiA
Od wtorku 12 października na budowanej autostradzie A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem ruch będzie się odbywał w układzie 2+2. Tym samym dwa pasy ruchu w każdą stronę będą do dyspozycji na całej powstającej autostradzie od Tuszyna do Częstochowy. Wkrótce na pierwszych odcinkach udostępniony będzie trzeci pas.
Przepustowość, a tym samym warunki jazdy od wtorku poprawią się na odcinku liczącym 24 km. Jednocześnie w pełnym zakresie ma być uruchomiony węzeł Kamieńsk na połączeniu A1 z drogą wojewódzką nr 484. To obecnie ostatnie wąskie gardło na budowanej trasie.

GDDKiA przekazała więcej dobrych informacji – w przyszłym tygodniu planowane jest udostępnienie 6 km nowej, zachodniej jezdni (od granicy województw w kierunku południowym) na odcinku od granicy województwa śląskiego i łódzkiego do węzła Częstochowa Północ.

– Będzie to oznaczało, że kierowcy jadący w stronę Katowic będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu, czyli docelowy przekrój nowej trasy. Jadący w przeciwną stronę będą nadal dysponowali dwoma pasami ruchu. Pozostałe dwa będą wykorzystywane jedynie do kontynuacji prac przez wykonawcę, co zdecydowanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku w trakcie prowadzonych prac – wyjaśnia inwestor.

Za kilka tygodni natomiast zakończyć się mają wszystkie prace na odcinku od Radomska do granicy woj. śląskiego i łódzkiego. Tym samym ten odcinek (7 km) będzie pierwszym gdzie będą dostępne po trzy pasy ruchu w każdym kierunku z prędkością obowiązującą na autostradzie, czyli do 140 km/h.

Jeszcze w tym roku wprowadzone zostaną następne zmiany na terenie woj. łódzkiego, na odcinkach Tuszyn – Piotrków Trybunalski Południe i Kamieńsk – Radomsko, gdzie udostępnione zostaną obie jezdnie w docelowym przekroju, tj. po trzy pasy ruchu w każdym kierunku.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony