Partner serwisu

Pod Łodzią powstało centrum logistyczne AliExpress

inf. pras. 13.10.2021

Pod Łodzią powstało centrum logistyczne AliExpress
fot. Pixabay
AliExpress, globalna platforma handlu internetowego, należąca do Alibaba Group, ukończyła budowę pierwszego samodzielnego centrum logistycznego w Polsce. Magazyn będzie służył jako centrum realizacji dla sprzedawców AliExpress wysyłających produkty bezpośrednio z Polski i jest największą inwestycją w infrastrukturę zrealizowaną przez AliExpress w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
Zlokalizowane w pobliżu Łodzi centrum logistyczne zajmuje łączną powierzchnię 10 tys. mkw. i ma rozpocząć działalność przed listopadowym Dniem Singla na AliExpress, czyli największym na świecie Globalnym Festiwalem Zakupów. Zamówienia wysyłane z hubu logistycznego zostaną dostarczone w gwarantowanym terminie 3 dni na terenie całej Polski i powinny dotrzeć do największym miast, takich jak Warszawa, Łódź, Poznań, Kraków i Katowice już następnego dnia w przypadku niektórych zamówień. Lokalizacja hubu będzie również wykorzystywana do obsługi okolicznych rynków, takich jak Czechy, Austria,
Słowacja i Niemcy.

Projekt udowadnia ciągły nacisk AliExpress na inwestycje w infrastrukturę i usprawnienie doświadczeń użytkowników podczas zakupów na platformie. We wrześniu platforma ogłosiła także uaktualnienie swojej aplikacji, tak aby zaooferować użytkownikom w Polsce darmową dostawę dla ponad 80 proc. produktów. W ciągu ostatniego roku bardzo wzrosło zainteresowanie AliExpress w Polsce, a dane z WirtualneMedia.pl wskazują, że 33 proc. polskich kupujących e-commerce odwiedziło platformę w sierpniu, co oznacza wzrost z 30 proc. w lipcu, i tym samym AliExpress osiągnęło drugi najwyższy wynik wśród platform e-commerce w Polsce.

– Polska jest naszym regionalnym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej i była naturalnym wyborem inwestycyjnym na pierwsze centrum logistyczne w regionie dla AliExpress. Nowe centrum zapewni szybszą wysyłkę dla użytkowników w kluczowych miastach – dodał Gary Topp, dyrektor generalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią.

Magazyn, który został otwarty na początku października, ma rozpocząć działalność przed listopadowym Dniem Singla, czyli największym na świecie Globalnym Festiwalem Zakupów przypadającym na 11 listopada.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony