Partnerzy serwisu:

Podejrzani o zmowę prawomocnie uniewinnieni

Redakcja 11.04.2016

Podejrzani o zmowę prawomocnie uniewinnieni
fot. Pixabay
Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił apelacje prokuratury oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad dotyczące wyroku uniewinniającego w sprawie o zmowę przetargową przy przetargach na budowę autostrad z 2009 r. – poinformowała Polska Agencja Prasowa.
Sprawa, w której oskarżonych było 11 osób, w tym szefowie największych firm drogowych, w 2012 roku była przyczyną czasowego zawieszenia wypłaty pieniędzy z funduszy UE na inwestycje drogowe – chodziło o 3,5 mld zł.
Oskarżonym zarzucano umawianie się co do zwycięzcy postępowań przetargowych na budowę autostrad. Miało to się odbywać ze szkodą dla inwestora – Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wyrok uniewinniający zapadł w Sądzie Rejonowym Warszawa –Wola w 2015 r. Jak przypomina PAP, sad uznał, że kontrakty nie były przestępstwem zmowy przetargowej, mimo że elementy zmowy w sprawie były. Nie było jednak możliwe ustalenie, czy odbyło się to ze szkodą dla GDDKiA. Sąd uznał wówczas m.in. że dowody w sprawie, w postaci podsłuchów ABW, są nielegalne.

Sąd Okręgowy podtrzymał wyrok z ubiegłego roku, stwierdzając, że nie było przestępstwa zmowy przetargowej. Utrzymał jednocześnie wyrok w zawieszeniu dla dwójki oskarżonych w związku z łapówką w postaci wiecznego pióra o wartości powyżej 11 tys. zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony