Partnerzy serwisu:

Podkarpacie ma za co budować drogi

Elżbieta Pałys 31.10.2018

Podkarpacie ma za co budować drogi
fot. ShutterStock
Województwo podkarpackie uzyskało 180 mln zł pożyczki z Banku Rozwoju Rady Europy (CEB). Pieniądze posłużą m.in. jako wkład własny do realizacji ważnych inwestycji w regionie.
– Ta dzisiejsza umowa daje nam możliwość korzystania i zaciągnięcia swoistej promesy w Banku Rozwoju Rady Europy dla realizacji ważnych projektów inwestycyjnych, bo dotyczy tylko wydatków inwestycyjnych, a więc ma charakter prorozwojowy – mówił marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Cytowany w komunikacie marszałek powiedział, że fundusze, które zapewni województwu Bank Rozwoju Rady Europy, pozwolą na realizację projektów w tej perspektywie unijnej, ale także na zebranie środków, na start do przyszłej perspektywy.

– Mamy przygotowane projekty, działania. Jak to zwykle bywa najważniejsze w tym wszystkim są fundusze i środki, a dziś tą promesą finansowania do tych źródeł będziemy mieli dostęp – podkreślił marszałek.

Mamy satysfakcję, że środki, które dzięki naszemu bankowi zostaną postawione do dyspozycji województwa podkarpackiego będą służyć jego rozwojowi i projektom infrastrukturalnym ukierunkowanym na jego przyszłość – mówił Rolf Wenzel, reprezentujący instytucję finansującą.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, ramowa umowa pożyczki opiewa na kwotę 180 mln zł, i jest formą promesy, a nie zobowiązania – stanowi otwartą linię kredytową, którą Województwo Podkarpackie może wykorzystywać w zależności od potrzeb. Dotyczy przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji w latach 2018-2020. Jak podkreślił marszałek korzystne dla województwa będzie zarówno oprocentowanie pożyczki, zdecydowanie, jak też okres spłaty do 20 lat z okresem karencji do 5 lat.

Umowa pożyczki długoterminowej zabezpiecza środki na sfinansowanie zadań inwestycyjnych realizowanych w ramach Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa na lata 2018-2042. Pożyczka pozwoli na sfinansowanie m.in. zadań z zakresu budowy, modernizacji i utrzymania dróg, budowy podmiejskiej i regionalnej infrastruktury kolejowej, czy zakupu taboru kolejowego.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony