Partner serwisu

Podkarpacie. Siedem inwestycji drogowych z dotacją w powiecie jarosławskim

inf. pras. 05.04.2022

Podkarpacie. Siedem inwestycji drogowych z dotacją w powiecie jarosławskim
Powiat jarosławski otrzymał rządową dotację na realizację siedmiu inwestycji drogowych. Pięć z nich już ukończył. Inwestycje wspierane przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg były tematem konferencji prasowej ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, która odbyła się 4 kwietnia 2022 r. w miejscowości Chłopice w powiecie jarosławskim.
– Mieszkańcy każdego polskiego regionu, każdego powiatu i każdej gminy mogą zobaczyć, jak działa Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Samorządy województwa podkarpackiego otrzymały rządowe wsparcie w wysokości niemal 900 mln zł w ciągu ostatnich trzech lat. To pozwoliło na modernizację i budowę ponad 1100 km dróg gminnych i powiatowych tylko w tym regionie – powiedział minister Adamczyk.

Na terenie powiatu jarosławskiego ze środków rządowych dofinansowano do tej pory 7 inwestycji, z czego 5 zostało już ukończonych. Sumaryczna wartość dofinansowania dla nich wynosi ponad 20 mln zł.

– Budujemy wielkie autostrady i drogi ekspresowe, ale pamiętamy, że znacząca większość ruchu samochodowego w naszym kraju odbywa się po drogach gminnych i powiatowych. To one umożliwiają bezpieczny dojazd do domu i do pracy milionom mieszkańców Polski. Musimy dbać zatem nie tylko o wielkie inwestycje ponadregionalne, ale i o małe drogi, tak bardzo potrzebne naszym małym ojczyznom – dodał szef resortu infrastruktury.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg (wcześniej: Fundusz Dróg Samorządowych) jest wieloletnim programem wsparcia samorządów w inwestycjach drogowych. Obejmuje drogi gminne i powiatowe oraz obwodnice w ciągu dróg wojewódzkich. W sumie, w ciągu 10 lat rząd przeznaczy na ten cel ok. 40 mld zł.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony