Partnerzy serwisu:

Podkarpackie: Dialog techniczny w sprawie S19

Leonard Dolecki 24.02.2016

Podkarpackie: Dialog techniczny w sprawie S19
fot. GDDKiA
Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił dialog techniczny związany z przetargiem na wykonanie Koncepcji Programowej budowy drogi S19 odc. Kielanówka – Barwinek wraz z infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi.
Dialog dotyczy dwóch zadań. Pierwsze, to odcinek o długości 10,3 km z węzła Rzeszów Południe – węzeł Babica. W jego ramach jest planowany tunel o długości 1,35 km. Drugie zadanie to fragment od węzła Babica do węzła Domaradz liczący 23,4 km. W jego ciągu planowane są trzy tunele o długościach 1,75 km, 1,6 km i 1,2 km.

Dialog techniczny to nieczęsto stosowana procedura przeprowadzana w ramach zamówień publicznych w branży drogowej. Jego celem jest doradztwo i pozyskanie przez GDDKiA wszelkich informacji, które mogą być wykorzystywane przy zdefiniowaniu szczegółowego opisu przedmiotu zamówienia, specyfikacji istotnych warunków zamówienia, treści umowy oraz szacowaniu wartości w ustalonym zakresie.

Przede wszystkim zamawiający oczekuje, że dialog techniczny przyniesie informacje na temat najlepszych i najkorzystniejszych technicznie, technologicznie, organizacyjnie oraz ekonomicznie rozwiązań mogących służyć realizacji inwestycji.

Ma on także pozwolić na opracowanie dokumentacji postępowania w taki sposób aby uzyskać najlepsze rozwiązania w zakresie: koniecznych do wykonania badań geologicznych i hydrogeologicznych na potrzeby projektowania tuneli posadowionych na głębokości 60-130 m, monitorowania osuwisk występujących na trasie planowanej drogi ekspresowej S19, sposobu i zakresu wykonania badań geofizycznych na potrzeby projektowania tuneli, wymagań dotyczących parametrów sprzętu który pozwoli na wykonanie w sposób prawidłowy koniecznych badań geologicznych, czasu niezbędnego do wykonania badań geologicznych, hydrogeologicznych, geofizycznych i monitoringu osuwisk oraz szacunkowej wartości przedsięwzięcia.

Termin składania zgłoszeń do udziału w dialogu technicznym mija 2 marca br. Termin zakończenia dialogu technicznego przewidywany jest na 31 marca br.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony