Partner serwisu

Podkarpackie. Dodatkowy węzeł na A4? Poszukają rozwiązań

Elżbieta Pałys 07.12.2021

Podkarpackie. Dodatkowy węzeł na A4? Poszukają rozwiązań
Fot. Google Maps
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich zleci opracowanie koncepcji programowej dla budowy węzła na przecięciu autostrady A4 z drogą wojewódzką nr 986. Węzeł miałby powstać w pobliżu miejscowości Ostrów.
Droga wojewódzka nr 986 Tuszyma Ropczyce nie ma obecnie bezpośredniego połączenia z autostradą A4 – przebiega pod trasą szybkiego ruchu. Żeby jadąc nią wjechać na A4 trzeba poprzez inne drogi dojechać do znajdującego się na wschód węzła Sędziszów Małopolski lub leżącego na zachód od drogi wojewódzkiej węzła Dębica Wschód.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich chce zlecić opracowanie koncepcji programowej i uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy węzła na przecięciu autostrady i DW-986 w miejscowości Ostrów.

W ramach opracowania wykonawca będzie zobowiązany m.in. do dokonania pomiarów ruchu drogowego, opracowania sieciowej analizy i prognozy ruchu, a także analizy kosztów i korzyści. Ma być także uzyskana decyzja środowiskowa dla wybranego wariantu inwestycji.

Inwestor chce ustalić optymalne rozwiązania projektowe, a także zakres rzeczowy i finansowy tego przedsięwzięcia. Zależy mu na określeniu szczegółowych parametrów dróg i łącznic, konstrukcji obiektów inżynierskich oraz zakresu budowy i przebudowy urządzeń infrastruktury technicznej.

Wstępne rozwiązania, które zaproponuje wykonawca mają posłużyć do opracowania wielokryterialnej analizy porównawczej wariantów. Wariant rekomendowany do dalszych prac zostanie wybrany wspólnie przez PZDW, GDDKiA i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Oferty od projektantów będą przyjmowane do 10 stycznia. Opracowania natomiast miałyby powstać do maja 2023 roku.

PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony