Partnerzy serwisu:

Podkarpackie: DW-988 z obwodnicą Czudca najtaniej za 67 mln zł

Leonard Dolecki 22.06.2017

Podkarpackie: DW-988 z obwodnicą Czudca najtaniej za 67 mln zł
fot. PZDW
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich otworzył oferty na budowę drogi wojewódzkiej nr 988 na odcinku Babica – Zaborów wraz z obwodnicą Czudca. Do realizacji zadania zgłosiło się pięciu wykonawców, ale tylko jedna z propozycji mieści się w budżecie inwestora. Pochodzi ona do firmy Mosty-Łódź i opiewa na ponad 67 mln zł.
Zamawiający na budowę drogi z Babic do Zaborowa przeznaczył 78,223 mln zł. Do realizacji zadani zgłosiło się pięciu wykonawców. Najtańszą ofertę złożyła firma Mosty-Łódź, a jej propozycja opiewa na 67,365 mln zł. Jest to także jedyna oferta, która mieści się w kosztorysie inwestora. Pozostałe zostały złożone przez firmy Inżynieria Rzeszów (89,850 mln zł), Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów (88,327 mln zł) i Budimex (80,195 mln zł) oraz konsorcjum Banimex i Eurovia Polska (81,222 mln zł).

Podczas oceny propozycji zamawiający będzie brał pod uwagę takie kryteria jak: cena (60%), termin realizacji zamówienia (20%) i okres gwarancji i rękojmi za wady (20%). Oznacza to jednak, że liczyć się będzie jedynie cena z uwagi na to, że wszyscy oferenci złożyli jednakowy okres gwarancji i rękojmi (7 lat) i jednakowy termin zakończenia inwestycji (1 kwietnia 2019 roku).

Wyświetl większą mapę

Zadanie będzie realizowane w systemie „projektuj i buduj”. Oznacza to, że wykonawca będzie zobowiązany do sporządzenia dokumentacji projektowej trasy, otrzymania zezwoleń na budowę, budowy infrastruktury i otrzymania niezbędnych pozwoleń na użytkowanie drogi.

W ramach inwestycji powstanie trasa od skrzyżowania DW-988 i drogi krajowej nr 19 w miejscowości Babica do mostu na rzece Wisłoka na granicy miejscowości Czudec i Zaborów. Cała droga wojewódzka nr 988 prowadzi od Babic do Warzyc. Jest istotna dla regionu z uwagi, że komunikuje mniejsze miejscowości z drogami krajowymi nr 19 i 28.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Drogi samorządowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony