Partner serwisu

Podkarpackie. Dwa mosty na Sanie mają rządowe dotacje

ep. 26.07.2022

Podkarpackie. Dwa mosty na Sanie mają rządowe dotacje
fot. Google Maps
Na Sanie w woj. podkarpackim powstaną dwa nowe mosty. Samorząd regionalny ma już umowy na dotacje dla tych inwestycji. Zostały przyznane w ramach programu Mosty dla regionów.
Jedna z umów dotyczy budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej 865 Jarosław – Oleszyce – Cieszanów – Bełżec. Jej zasadniczą częścią jest budowa mostu na rzece San w Jarosławiu. Droga wraz z mostem będzie miała prawie 2 km długości i wyprowadzi ruch z Jarosławia w kierunku północnym. Sam most ma mieć 624 metry.

Wartość zadania to 196 mln złotych, z tego rządowe dofinansowanie to ponad 156 mln złotych. Wcześniej samorząd otrzymał już wsparcie na przygotowanie dokumentacji projektowej dla tej inwestycji.

W styczniu 2022 roku inwestycja uzyskała zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Samorząd wojewódzki zapowiada, że jeszcze w tym roku zostanie wbita pierwsza łopat na budowie.

Druga umowa dotyczy opracowania dokumentacji dla budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 855 Zaklików – Stalowa Wola wraz z budową mostu na rzece San.

W ubiegłym roku zadanie otrzymało dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie nieco ponad 760 tysięcy. Podpisana umowa na ponad 1,5 mln złotych pozwoli na opracowanie dokumentacji niezbędnej dla budowy mostu w okolicach Stalowej Woli – poinformował samorząd województwa podkarpackiego.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony