Partnerzy serwisu:

Podkarpackie: GDDKiA podpisała umowę na budowę ronda w Kopkach

Redakcja 07.03.2019

Podkarpackie: GDDKiA podpisała umowę na budowę ronda w Kopkach
fot. UM Sierpc
Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z przebudową skrzyżowania drogi krajowej nr 77 z drogami wojewódzkimi nr 861 i 863 w miejscowości Kopki. Zadanie zostało powierzone konsorcjum, którego liderem jest firma Molter.
Zawarty kontrakt opiewa na 3,727 mln zł. Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm Molter i Molter Zakład Usług Transportowo Sprzętowych z Rudnej Małej. Na przeprowadzenie prac przewidziano 14 miesięcy.

Przedmiotem zamówienia jest m.in. zaprojektowanie a następnie przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 77 z drogami wojewódzkimi nr 861 i 863 na skrzyżowanie typu rondo, przebudowa dojazdów do skrzyżowania w ciągu drogi krajowej nr 77 oraz dróg wojewódzkich nr 861 i 863, budowa infrastruktury dla pieszych w postaci chodników, wydzielonych przejść dla pieszych oraz wysp dzielących (azylów) w rejonie skrzyżowania, wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni i dostosowanie jej do nacisku 11,5 tony na oś, a także przebudowa istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych oraz roboty branżowe.
 
Wykonawca zgodnie z zapisami umowy wykona wszystkie niezbędne opracowania projektowe, uzyska w imieniu i na rzecz GDDKiA konieczne opinie i warunki techniczne, wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia, decyzje i zgody niezbędne dla wykonania zamówienia, zrealizuje roboty budowlane i uzyska w imieniu i na rzecz GDDKiA decyzje o pozwoleniu na użytkowanie.

Odcinek drogi objęty opracowaniem zlokalizowany jest w powiecie niżańskim, na terenie gminy Rudnik nad Sanem na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 77 z drogą wojewódzką nr 861 oraz drogą wojewódzką nr 863. Aktualnie droga krajowa na przedmiotowym odcinku jest drogą klasy G o szerokości ok. 6,20 m z obustronnymi rowami trawiastymi. Drogi wojewódzkie nr 861 i 863 posiadają taki sam przekrój o szerokości ok. 6,10 m.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony