Partnerzy serwisu:

Podkarpackie: GDDKiA podpisała umowę na likwidację osuwisk w ciągu DK-19 i DK-84

Redakcja 23.07.2019

Podkarpackie: GDDKiA podpisała umowę na likwidację osuwisk w ciągu DK-19 i DK-84
fot. GDDKiA
Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę z wykonawcą, którego zadaniem będzie likwidacja osuwisk w ciągu drogi krajowej nr 19 oraz rozbudowa drogi krajowej nr 84. Łączna wartość kontraktów to ponad 25 mln zł.
Przedsięwzięcia zostaną zrealizowane przez firmę Inżynieria Rzeszów, która zaprojektuje i wykona wszystkie roboty budowlane wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie w terminie 20 miesięcy od daty zawarcia umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca), natomiast do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe. Zadanie zostało podzielone na części.

Pierwsze dwa dotyczą likwidacji osuwisk w ciągu drogi krajowej nr 19 w Tylawie i Trzcianie z kolei trzecie przewiduje rozbudowę drogi krajowej nr 84 wraz z ustabilizowaniem korpusu drogi poprzez zabezpieczenie osuwiska w Brzegach Dolnych.

Koszt realizacji zadań to kolejno 13,5 mln zł, 8,8 mln zł oraz 3 mln zł, czyli łącznie 25,3 mln zł.

Firma, z którą GDDKiA podpisała umowę zajmie się: odtworzeniem trasy i punktów wysokościowych, wycinką drzew i krzewów, robotami rozbiórkowymi, robotami ziemnymi, przebudową przepustów pod korpusem dróg, wykonaniem frezowania nawierzchni oraz podbudów.
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony