Partnerzy serwisu:

Podkarpackie. Jest nowy łącznik z A4 w Dębicy

Redakcja 10.01.2019

Podkarpackie. Jest nowy łącznik z A4 w Dębicy
fot. UM Woj. Podkarpackiego
Oddano do ruchu odcinek drogi łączącej Straszęcin z zachodnim węzłem autostrady A4 w Dębicy. Gotowa jest droga o długości 1,8 km będąca efektem montażu finansowego.
Jak informuje biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, koszt zadania przekroczył 22 mln zł. Inwestycja otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w kwocie 15 mln zł. Z budżetu województwa podkarpackiego pochodziło 1,5 mln zł, a ponad 4 mln dołożyło Ministerstwo Infrastruktury. Pozostałą kwotę dołożył powiat dębicki.


Wyświetl większą mapę
Wynikiem inwestycji jest odcinek drogi o długości 1,8 km wraz z chodnikami i ścieżką rowerową oraz dwa nowe ronda . Przeprowadzono także korekcję dojazdów do rond.

To pierwszy z dwóch autostradowych łączników w tym mieście.

– To duża i ważna inwestycja. Poprawia bezpieczeństwo, poprawia komfort mieszkańców. Ona ma służyć nie tylko Dębicy, ale całemu regionowi. Szczególnie mieszkańcom okolicznych miejscowości, korzystających z tych dwóch węzłów – mówił, cytowany w komunikacie marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. – Mamy tu doskonały przykład montażu finansowego, na który złożyły się: powiat, województwo, środki RPO WP i środki z budżetu państwa – dodał.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony