Partnerzy serwisu:

Podkarpackie. Obwodnica Dynowa już w użytkowaniu

ep. 05.01.2021

Podkarpackie. Obwodnica Dynowa już w użytkowaniu
fot. Anna Magda/UM Woj. Podkarpackiego
Tuż przed końcem roku kierowcy wjechali na obwodnicę Dynowa w woj. podkarpackim. Powstała w ciągu drogi wojewódzkiej nr 845 Lublin – Przeworsk – Grabownica Starzeńska.
Nowa droga ma blisko 4 km długości. Budowa kosztowała 35 mln zł i trwała nieco ponad rok. Samorząd pozyskał na jej budowę 28,8 mln zł z Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Wykonawcą inwestycji była Eurovia Polska.

Nowo powstała trasa omija Dynów od wschodniej strony. Zaczyna się rondem na przecięciu drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Przeworsk – Grabownica Starzeńska i drogi wojewódzkiej 884 Przemyśl – Domaradz w m. Bachórz, a kończy na skrzyżowaniu z istniejącą drogą wojewódzką nr 835 przy ul. Karolówka w Dynowie.

Obwodnica powstała jako droga jednojezdniowa. W jej ciągu znajduje się pięć skrzyżowań z drogami gminnymi i powiatowymi, z tego dwa to ronda. Droga jest odwodniona, oświetlona, wyposażona w chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.
Na trasie znajdują się także dwa przejazdy kolejowo-drogowe na skrzyżowaniu z linią Przeworskiej Kolejki Wąskotorowej oraz trzy mosty na potokach.

Obwodnica Dynowa jest drogą tranzytową z węzła autostradowego w Przeworsku w stronę Bieszczad, zwiększa dostępność Bieszczadów i Beskidów, dając możliwość łatwiejszego dotarcia do drogi 94 i autostrady A4 kk – mówił cytowany w komunikacie wicemarszałek województwa Piotr Pilch.

Droga ma znaczenie w wymiarze lokalnym i regionalnym – poprawia komunikację regionu i południowej części powiatu rzeszowskiego m.in. w zakresie dostępności z drogi krajowej nr 94 i autostrady A4 w kierunku Bieszczadów.

To nie jedyna inwestycja zakończona w 2020 roku, spośród tych, dla których inwestorem było województw podkarpackie. Poza nią ukończono m.in. obwodnice Strzyżowa, Lubaczowa, Radomyśla Wielkiego i Kolbuszowej.


PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony