Partner serwisu

Podkarpackie: oświetlą przejścia dla pieszych w ciągu dróg krajowych. Znamy oferty

GR 15.11.2021

Podkarpackie: oświetlą przejścia dla pieszych w ciągu dróg krajowych. Znamy oferty
fot. Pixabay
12 przejść dla pieszych na Podkarpaciu w ciągu dróg krajowych numer 94, 19 i 73, zostanie oświetlonych. Dzisiaj poznaliśmy oferty zainteresowanych firm. Nie powinno być problemu z wyłonieniem wykonawcy.
Ogłoszony przez rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad został podzielony na trzy części. W ramach największej planowane jest wykonanie oświetlenia siedmiu przejść dla pieszych w ciągu drogi krajowej numer 94 w miejscowościach: Przeworsk (dwa przejścia), Jarosław, Kosina, Świlcza, Radymno i Korczowa. W ramach drugiej części planowana jest budowa oświetlenia przejść w Boguchwale, Niebylcu i Równem w ciągu drogi krajowej numer 19. Oświetlone zostaną też dwa przejścia w ciągu DK-73 w miejscowościach Krajowice i Klecie. Wszystko powinno być gotowe w ciągu 60 dni od podpisania umowy z wykonawcą. Oprócz prac budowlanych zwycięska firma będzie musiała też sporządzić projekty.

Na oświetlenie przejść w ciągu DK-94 urzędnicy zarezerwowali 770 tysięcy złotych brutto, w ciągu DK-19 – 330 tys. zł, a na DK-73 – 220 tys. zł. Dzisiaj (poniedziałek, 15 listopada) poznaliśmy oferty zainteresowanych firm. Do przetargu stanęły dwa przedsiębiorstwa. Spółka Bross Kusek i Sobecki z Tarnowa zaproponowała odpowiednio 720 tys. zł, 310 tys. zł i 205 tys. zł. Z kolei przedsiębiorstwo Energosieci Podkarpacie zażyczyło sobie 390 tys. zł, 170 tys. zł i 140 tys. zł. Nie powinno być zatem problemu z wyłonieniem wykonawcy, bo oferty mieszczą się w kwotach zarezerwowanych przez GDDKiA. Na oficjalne rozstrzygnięcie postępowania musimy jeszcze poczekać.

Przy wyborze zwycięzcy GDDKiA będzie brać pod uwagę głównie cenę (waga 60 %, im niższa, tym więcej punktów), ale też dodatkowy okres gwarancji (waga 20 %, minimalny czas gwarancji musi wynieść 3 lata – firma, która tyle zaproponuje dostanie 0 pkt, jeśli zadeklaruje 4-letni czas – dostanie 10 pkt, a za 5-letni – 20 pkt) oraz „skrócenie terminu realizacji umowy”. Jeśli firma zadeklaruje, że wykona inwestycję w ciągu 53 dni - dostanie 10 pkt, a w ciągu 46 dni – 20 pkt (skrócenie liczy się względem 60 dni). Obowiązywało wadium w łącznej wysokości ok. 16 tysięcy złotych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony