Partnerzy serwisu:

Podkarpackie planuje budowę trzech obwodnic. Trzy wnioski do rządowego naboru

GR 10.07.2021

Podkarpackie planuje budowę trzech obwodnic. Trzy wnioski do rządowego naboru
fot. Google Maps
O rządowe dofinansowanie budowy trzech obwodnic ubiega się samorząd województwa podkarpackiego. Chodzi o budowę obwodnic: Leska (z mostem na Sanie), a także Łańcuta i Tyczyna.
Dwa miesiące temu Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło nabór wniosków o dofinasowanie budowy obwodnic na drogach wojewódzkich. Samorządy mogą się ubiegać o pieniądze w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Środki będą przyznawane na budowę obwodnic na drogach, przez które przebiega ruch tranzytowy. Na wykonanie jednej inwestycji można dostać maksymalnie 100 mln złotych wsparcia. Jego wysokość nie może także przekraczać 80 proc. kosztów.

Trzy wnioski złożył w ramach naboru samorząd województwa podkarpackiego. Najważniejszym zadaniem ma być budowa liczącej 3,7 km długości obwodnicy Leska w ciągu drogi wojewódzkiej numer 878 od drogi krajowej numer 84 w Postołowie do drogi wojewódzkiej numer 894 w Huzelach. W ramach inwestycji ma zostać zbudowany most na Sanie. – Planowana przeprawa odciąży stalowy most łukowy w Huzelach – tłumaczy Aldona Gujda, specjalista ds. informacji publicznej w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich. Szacunkowy koszt inwestycji wyniósłby 182 miliony złotych.

Władze województwa podkarpackiego ubiegają się też o pieniądze na budowę obwodnicy Łańcuta w ciągu DW-877 od węzła A4 Łańcut do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie. W tym przypadku koszt inwestycji wyniósłby 46,5 mln złotych. Trzeci wniosek dotyczy budowy obwodnicy Tyczyna w ciągu DW-878. Szacunkowy koszt to 22,4 mln złotych.

Aldona Gujda tłumaczy, że realizacja wszystkich trzech inwestycji jest „niezbędna do wyprowadzenia ruchu z terenów ścisłej zabudowy poza tereny zabudowane”.

W skali całej Polski rządowe dofinansowanie wszystkich inwestycji wyniesie łącznie 2 mld złotych. Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury zapewnia, że „bezpieczeństwo i komfort podróżowania po polskich drogach są priorytetem obecnego rządu”. – Z tego powodu, zgodnie z obietnicą uruchamiamy wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla budowy obwodnic na drogach wojewódzkich – wyjaśniał w kwietniu.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony