Partnerzy serwisu:

Podkarpackie: Przetarg na DK-28 Przemyśl – Medyka unieważniony

Leonard Dolecki 11.07.2019

Podkarpackie: Przetarg na DK-28 Przemyśl – Medyka unieważniony
fot. GDDKiA
Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad unieważnił postępowanie przetargowe dotyczące rozbudowy drogi krajowej nr 28 na odcinku Przemyśl – Medyka. Powodem były zbyt wysokie ceny zaproponowane przez potencjalnych wykonawców.
Przetarg ruszył na początku października 2018 roku. W lutym poznaliśmy zestawienie oferty. Do GDDKiA wpłynęły trzy propozycje w zakresie cenowym od 104,985 mln zł do 1135,776 mln zł, przy budżecie zamawiającego równym 85,119 mln zł.

Pierwszą decyzją Generalnej Dyrekcji było wybranie najniższej z ofert, która pochodziła od konsorcjum PBI Infrastruktura i PBI WMB. Pod koniec maja br. do potencjalnego wykonawcy wysłane zostało pismo wzywające do złożenia odpowiednich dokumentów i oświadczeń. 3 czerwca br. wybrane konsorcjum złożyło dokumenty o spełnieniu warunków udziału oraz braku podstaw do wykluczenia.

W tym momencie jednak GDDKiA uznała, że oferent nie wykazał spełnienia warunków udziału w postępowaniu i ostatecznie wykluczyła go z przetargu.

Druga propozycja w zestawieniu, pochodząca od firmy Stragab, opiewała na kwotę 128,204 mln zł. Zamawiający nie pozyskał odpowiedniej kwoty, która mogłaby zwiększyć finansowanie inwestycji w wyniku czego postępowanie zostało unieważnione.

Realizacja robót miała obejmować rozbudowę drogi do przekroju 4 x 3,5 m (z pasem dzielącym o szerokości 3,5 m) z rozszerzeniem jezdni prawej do 4 pasów dla pojazdów oczekujących na odprawę graniczną od km 357+794 do około 358+375, a od km 358+446 do końca opracowania 5 pasów ruchu w kierunku Ukrainy.

Zwycięzca przetargu miał być zobowiązany również m.in.: do korekty trasy i niwelety drogi, wzmocnienia nawierzchni do nośności 115 kN/oś oraz rozbudowy skrzyżowań z zastosowaniem dodatkowych pasów dla relacji skrętnych.
 
Trasa odcinka rozbudowy została wyznaczona w nawiązaniu do przebiegu drogi krajowej nr 28. Początek projektowanego odcinka przyjęto w granicach administracyjnych miasta Przemyśla przed skrzyżowaniem drogi krajowej nr 28 z drogą gminną nr 116305 do miejscowości Hureczko. Koniec opracowania przyjęto przy zamykanej rogatce wjazdu na platformę odpraw granicznych Polsko – Ukraińskiego przejścia drogowego Medyka – Šehyni.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony