Partnerzy serwisu:

Podkarpackie. Są oferty na system łączności alarmowej na A4

Redakcja/inf. pras. 21.10.2019

Podkarpackie. Są oferty na system łączności alarmowej na A4
fot. GDDKiA Rzeszów
Pięć firm złożyło oferty w przetargu na zaprojektowanie, budowę oraz utrzymanie systemu łączności alarmowej SOS dla autostrady A4 na odcinku od granicy z woj. małopolskim do przejścia granicznego z Ukrainą oraz kanalizację teletechniczną na drodze ekspresowej S19 między węzłami Stobierna i Rzeszów Wschód. Wszystkie propozycje mieszczą siew zaplanowanym budżecie.
Najniższą ofertę z złożyło konsorcjum, którego liderem jest Prasco Construction. Jest ona warta 13,019 mln zł. Najdroższa oferta opiewa na 23,940 mln zł, a złożyła firma Alumbrados Viarios Sociedad Anonima. GDDKiA planowała przeznaczyć na realizację tego zadania 25,064 mln zł.

Oferta najkorzystniejsza będzie wybrana na podstawie kryteriów: cena, okres gwarancji i czas naprawy awarii.

Obowiązkiem przyszłego wykonawcy będzie zaprojektowanie, dostarczenie i montaż wszelkich urządzeń na podkarpackim odcinku autostrady A4 liczącym ponad 167 km. Wybrana firma wykona także kanalizację teletechniczną na odcinku drogi ekspresowej S19 od węzła Stobierna do węzła Rzeszów Wschód, tj. na odcinku ok. 6,5 km.

Jak podaje GDDKiA, projekt i budowa Systemu Łączności Alarmowej (SŁA) obejmuje m.in. kolumny alarmowe (tzw. kolumny SOS) usytuowane wzdłuż autostrady, system nadzoru łączności alarmowej, medium transmisyjne zapewniające połączenie pomiędzy kolumnami alarmowymi, a systemem nadzoru łączności alarmowej z wykorzystaniem elementów kanalizacji teletechnicznej wykonanej w ramach budowy autostrady A4.

Na wykonanie zadania przewidziano 48 miesięcy, przy czym do 15 grudnia 2021 r. mają być zakończone roboty budowlane, a pozostały okres to utrzymanie systemu.

– Inwestycja ta ma na celu zapewnienie użytkownikom autostrady A4 możliwości prowadzenia, bezpośrednio z pobocza jezdni autostrady, awaryjnej komunikacji głosowej z dyżurnym w Punkcie Informacji Drogowej PID (docelowo w CZR w Sokołowie Małopolskim Płn.) w celu przekazywania zgłoszeń o zdarzeniach awaryjnych, mających wpływ na bezpieczeństwo ruchu. Komunikacja odbywać się będzie dwukierunkowo także na potrzeby prowadzenia działań ratowniczych – informuje GDDKiA.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony