Partner serwisu

Podkarpackie: Umowa na budowę DW-886 podpisana

Leonard Dolecki 19.07.2017

Podkarpackie: Umowa na budowę DW-886 podpisana
fot. PZDW
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z Miejskim Przedsiębiorstwem Dróg i Mostów na budowę łącznika obwodnicy Sanoka z drogą krajową nr 28. Inwestycja dotyczy drogi wojewódzkiej nr 886. Jej wartość to ponad 20 mln zł.
Dokładna wartość podpisanej umowy to 21,3 mln zł. Za tą kwotę Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów wybuduje nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 886 stanowiący łącznik obwodnicy Sanoka z DK-28. Będzie on miał ok. 1,4 km długości. Oprócz samej trasy wykonawca będzie musiał wybudować m.in. wiadukt nad torami kolejowymi oraz most nad dopływem Płowieckiego Potoku. Łącznik będzie gotowy w sierpniu przyszłego roku.

Inwestycja jest współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego. – W kosztach partycypował także samorząd Sanoka, który przekazał blisko 4 mln zł. To ważna inwestycja, która skomunikuje centrum miasta z obwodnicą Sanoka – komentował marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl.

Wyświetl większą mapę

Przedsięwzięcie jest ważne szczególnie z uwagi na obwodnicę Sanoka, której budowa ma ruszyć w sierpniu br. Droga obwodowa ma być gotowa w lipcu 2019 roku. Wykonawcą jest konsorcjum firm z liderem Max Boegl Polska. Koszt tej inwestycji to prawie 140 mln zł.

Burmistrz Sanoka, Tadeusz Pióro, podkreślił, że łącznik będzie służył nie tylko mieszkańcom, ale również turystom, którzy podróżują w Bieszczady. – W miesiącach letnich przez Sanok w ciągu doby przejeżdża ok. 26 tys. pojazdów. Dlatego dziękuję samorządowi województwa za pomoc w realizacji tej inwestycji – dodał Pióro.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Drogi samorządowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony