Partnerzy serwisu:

Podkarpackie: Oferty na budowę obwodnicy Przeworska poza budżetem

Leonard Dolecki 14.06.2017

Podkarpackie: Oferty na budowę obwodnicy Przeworska poza budżetem
fot. PZDW
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich otworzył oferty na projekt i budowę drogi wojewódzkiej nr 835 na odcinku od Kańczugi do A4 wraz z obwodnicą Przeworska. Zamawiający otrzymał trzy propozycje, jednak wszystkie z nich przewyższają budżet inwestora o co najmniej 8 mln zł.
Na realizację tej inwestycji PZDW przeznaczyła 37,525 mln zł. Jednak wszystkie trzy oferty, które wpłynęły w przetargu przekraczają tę kwotę. Najtańszą propozycję złożyło Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów jej wartość to 45,713 mln zł (1,675 mln zł – faza projektowa, 44,038 mln zł – faza budowlana), kolejna była oferta Budimexu o wartości 49,143 mln zł (1,882 mln zł – faza projektowa, 47,260 mln zł – faza budowlana), a najdroższa była ta złożona przez konsorcjum PBI Infrastruktura i PBI WMB o wartości 55,160 mln zł (2,094 mln zł – faza projektowa, 53,065 mln zł – faza budowlana).

DW-835 prowadzi z Lublina przez Przeworsk do Grabownicy Starzeńskiej. Przebudowany ma zostać odcinek łączący miasto Kańczuga z drogą krajową nr 94. Trasa po nowym śladzie pobiegnie od skrzyżowania typu rondo z DK-94 w miejscowości Gwizdaj do włączenia się w obecną DW-835, obiegając Przeworsk od południowo-zachodniej strony. Następnie przebudowany od tego miejsca do Kańczugi.

Wyświetl większą mapę

Trasa w miejscowości Gwizdaj będzie łączyć się z inną inwestycją dotyczącą budowy połączenia DK-94 z autostradą A4. Będzie ona miała klasę drogi głównej. W jej ciągu powstanie m.in. rondo w miejscowości Studzian oraz obiekt mostowy w miejscowości Nowosiółka.

Wykonawca będzie zobowiązany do opracowania projektu drogi, otrzymania wszelkich zezwoleń oraz budowy infrastruktury. Kryteria oceny jakie stosuje zamawiający to cena (60%), termin realizacji (20%) oraz okres gwarancji (20%). Jednak z uwagi na to, że wszyscy oferenci zaproponowali taki sam okres gwarancji (7 lat) oraz taki sam termin ukończenia prac (30.08.2019) liczyć się będzie jedynie cena.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Drogi samorządowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony