Partner serwisu

Podkarpackie: zamiast skrzyżowania będzie rondo

GR 28.06.2022

Podkarpackie: zamiast skrzyżowania będzie rondo
fot. GDDKiA
Skrzyżowanie w ciągu drogi krajowej numer 94 ma zostać przebudowane na rondo, w planie jest też przebudowa skrzyżowania w ciągu DK77 – dwie inwestycje są planowane w województwie podkarpackim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła już przetarg w tej sprawie.
Został podzielony na dwie części, w ramach większej planowana jest przebudowa skrzyżowania w miejscowości Krzemienica (pow. łańcucki) w ciągu drogi krajowej numer 94 na rondo. Po jego obu stronach planowana jest budowa chodników oraz ścieżek rowerowych. Zadanie przewiduje też wykonanie trzech przejść dla pieszych na wlotach ronda, oświetlenia oraz odwodnienia terenu. Wykonawca, oprócz wykonania właściwych prac, będzie musiał: uzyskać zezwolenie na realizację inwestycji drogowej; opracować projekt budowlany czy wprowadzić nową organizację ruchu.

W ramach drugiej części planowana jest przebudowa skrzyżowania w ciągu DK-77 w miejscowości Trześń (pow. tarnobrzeski) oraz wykonanie chodnika na odcinku Trześń-Gorzyce (chodzi o prawie 3-kilometrowy fragment). – Przebudowa skrzyżowania będzie polegać na wykonaniu pasa do skrętu w lewo wraz z przejściem dla pieszych i oświetleniem dedykowanym (nakierowanym na pasy – aut.). Z kolei chodnik będzie miał 3,6 m długości i 1,5 m szerokości, ponadto wybudowane zostaną dwie zatoki autobusowe wraz z przejściem dla pieszych wyposażonym w oświetlenie dedykowane – wyliczają przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Na wykonanie inwestycji, w przypadku obu zadań, wykonawca będzie miał 25 miesięcy, licząc od podpisania umowy (do tego terminu nie zostanie wliczony okres od 15 grudnia do 15 marca). Na razie GDDKiA czeka na oferty zainteresowanych firm, które mogą się zgłaszać do 5 lipca.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony