Partnerzy serwisu:

Podlaski ZDW musi dużo dołożyć, ale chce kończyć drogę Dąbrowa – Sokółka

Elżbieta Pałys 27.09.2018

Podlaski ZDW musi dużo dołożyć, ale chce kończyć drogę Dąbrowa – Sokółka
fot. Radosław Drożdżewski (Zwiadowca21)
Rozstrzygnięto przetarg na budowę drogi wojewódzkiej nr 673 z Dąbrowy Białostockiej do Sokółki. To zadanie, które pozostawił inny wykonawca. Podkarpacki ZDW musi sporo dołożyć, ale nie rezygnuje.
W ogłoszonym przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku przetargu na budowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 673 wraz z drogowymi obiektami inżynierskimi i infrastrukturą techniczną na odcinku Dąbrowa Białostocka – Sokółka wraz z obejściami miejscowości wpłynęła tylko jedna oferta.

Złożył ją Strabag, który wycenił prace na przeszło 195 mln zł. Inwestor informował, że dysponuje kwotą niespełna na 80 mln zł z możliwością pozyskanie dodatkowych środków. Okazuje się, ze środki się znajdą. Przetarg rozstrzygnięto. Podlaski ZDW chce powierzyć budowę drogi Strabagowi.

Przypomnijmy, chodzi o zadanie polegające na budowie odcinka drogi na trasie wiodącym m.in. w kierunku Augustowa. Droga jest w bardzo złym stanie technicznym. Częściowo ma powstać w nowym śladzie.

Inwestor robi już drugie podejście do tej inwestycji. Za pierwszym razem realizację powierzono konsorcjum firm Unibep i Most. Budowa ruszyła na początku 2017 roku i miała się zakończyć z końcem tego roku. Niestety w marcu wykonawca poinformował o odstąpieniu od umowy, jako powód wskazując niedostarczenie przez zamawiającego „pełnej i wolnej od wad” dokumentacji projektowej.

Inwestor nie zgadzał się ze stanowiskiem wykonawcy, wezwał konsorcjantów do kontynuowania prac, a potem, w związku z brakiem oczekiwanej reakcji, też wypowiedział umowę. Zaawansowanie prac oceniano wówczas na ok. 34 proc.

Rozpisano nowy przetarg, ale tym razem ceny znacznie przekraczają te, za jakie droga miała być budowana pierwotnie.
Konsorcjum Unibepu, które zeszło z budowy, pozyskało ten kontrakt za 82,86 mln zł, przy budżecie zamawiającego oszacowanym na 128,40 mln zł.
Cały odcinek objęty inwestycją liczy 27 km.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony