Partnerzy serwisu:

Podlaskie. Dwie drogi krajowe do rozbudowy

Magdalena Romanowska 03.02.2020

Podlaskie. Dwie drogi krajowe do rozbudowy
fot. Wikimedia Commons GFDL
Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku ogłosił przetarg na rozbudowę dwóch dróg krajowych. Pierwsze zadanie będzie polegało na rozbudowie DK-16 na odcinku: ul. Turystyczna, Augustów – Głęboki Bród, natomiast drugie to rozbudowa DK-63 na odcinku przejścia przez Wygodę.
Oba zadania będą realizowane w trybie projektuj i buduj. Rozbudowa DK-16 ma dotyczyć 22-kilometrowego odcinka wraz z przebudową skrzyżowań i budową zatok autobusowych. Ta inwestycja znalazła się w jednym z 11 programów inwestycji dla zadań drogowych Ministerstwa Infrastruktury 2 sierpniu 2019 roku.

Droga krajowa nr 63 przebiega przez cztery województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i lubelskie. Odcinek, którego dotyczy przetarg to przejście przez Wygodę. To 2-kilometrowy odcinek, w ramach którego mają powstać zjazdy, skrzyżowanie, zatoka autobusowa i ciąg pieszo-rowerowy.View Larger Map

Warto dodać, że w 2017 roku wybrano wykonawcę odcinka drogi krajowej nr 63 pomiędzy Zambrowem a Wygodą. Zostało nim konsorcjum firm: Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży (lider), Unibep, Biuro Projektów Arteria i Pnol. Długo trzeba było czekać na wydanie decyzji ZRID, ale we wrześniu 2019 roku ruszyły prace na tym odcinku. Mają się one zakończyć pod koniec bieżącego roku.


View Larger Map

Zadanie to jest podzielone na części. Przy wyborze wykonawcy odcinka DK-16 zleceniodawca będzie kierował się kryterium doświadczenie kierownika budowy (20 proc.), kryterium gwarancji i rękojmi (20 proc.) i kryterium ceny (60 proc.). Te same wytyczne dotyczą również odcinka DK-63. Oferty w przetargu można składać do 9 marca 2020 roku.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony