Partnerzy serwisu:

Podlaskie: GDDKiA czeka na Włochów w sprawie S61 Łomża – Kolno

Leonard Dolecki 04.09.2018

Podlaskie: GDDKiA czeka na Włochów w sprawie S61 Łomża – Kolno
fot. GDDKiA
Oferta włoskiej firmy TOTO Costruzioni Generali pomyślnie przeszła kontrolę w Urzędzie Zamówień Publicznych (UZP). Teraz Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad czeka na potwierdzenie przez wybranego wykonawcę chęci zawarcia umowy na budowę drogi ekspresowej S61 między Łomżą a Kolnem.
Burzliwy przetarg

Postepowanie na wyłonienie wykonawcy inwestycji dotyczącej projektu i budowy odcinka drogi ekspresowej S61 Łomża Zachód – Kolno jest chyba jednym z najbardziej burzliwych z obecnie trwających przetargów. Mieliśmy tu liczne odwołania, w tym odwołania od wyboru własnej oferty (całą sprawę dokładniej opisywaliśmy tutaj).

Ostatecznie zadanie ma zostać powierzone włoskiej firmie TOTO Costruzioni Generali, które zaproponowało przeprowadzenie prac za 525,681 mln zł, czyli ok. 55% budżetu przewidzianego na to przedsięwzięcie.

Oferta wykonawcy pomyślnie przeszła kontrolę w UZP, a w ubiegły piątek GDDKiA wysłała zapytanie do włoskiej firmy, czy nadal chce zrealizować inwestycję. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to kontrakt może zostać podpisany jeszcze we wrześniu br.

Odcinek Via Baltica

Inwestycja przewiduje budowę trasy o długości 12,922 km w ciągu S61 oraz 6,963 km w ciągu drogi krajowej nr 64. Będzie to trasa od węzła „Łomża Zachód” do węzła „Kolno” w okolicach Kisielnicy. Ten odcinek obejmuje budowę nowego mostu przez Narew. Jego długość wyniesie 1,2 km metrów. Wspomniana część DK-64 będzie stanowiła północą obwodnicę Piątnicy.
 
Droga leży w ciągu Via Baltica. Obecnie trwają prace nad cały ciągiem tej europejskiej trasy. Odcinki bezpośrednio łączące się z omawianym fragmentem (Obwodnica Łomży i S61 Kolno – Stawiski) mają już swoich wykonawców.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Program budowy dróg 2014-2023
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony