Partner serwisu

Podlaskie. Projektowanie dwóch obwodnic zakończone przed czasem

ep. 09.08.2022

Podlaskie. Projektowanie dwóch obwodnic zakończone przed czasem
fot. Google Maps
Wnioski o wydanie zezwoleń na realizację inwestycji drogowej dla obwodnic Suchowoli i Sztabina już są u wojewody podlaskiego. Jak podkreśla inwestor, zostały złożone przed terminem wynikającym z umowy.
Obie obwodnice powstaną w ciągu drogi krajowej na r 8 Białystok – Augustów, a ich budowę za-planowano w ramach Programu budowy 100 obwodnic. Realizację dwóch inwestycji powierzono firmie Budimex. Umowy z wykonawcą zostały podpisane w maju tego roku.

Obwodnica Suchowoli ma mieć 15 km długości i ominąć od strony wschodniej Suchowolę oraz sąsiednie miejscowości: Zagórze, Wysokie, Skindzierz, Chodorówkę Nową, Poświętne oraz Krzywą. Będzie drogą jednojezdniową dostosowana do nośności 11,5 t/oś. Zadanie ma być zrealizowane (projekt i budowa) do drugiego kwartału 2025 roku.

W ramach inwestycji zaplanowano m.in. ponad 180-metrową estakadę, a także pięć mostów w ciągu drogi krajowej nr 8 oraz dwa w ciągu dodatkowych jezdni. Powstanie dziewięć wiaduktów, przejścia dla zwierząt oraz drogi do obsługi ruchu lokalnego.

Obwodnica Sztabina będzie miała 4,2 km długości i ma się zaczynać kilometr na południe od miasta rondem przed rzeką Biebrza. Dolinę rzeki droga przekroczy ponad 720-metrową estakadą. Koniec inwestycji przewidziano ok. 2 km na północ od Sztabina, gdzie trasa włączy się do obecnej DK-8.

Na trasie zaplanowano m.in. 3 skrzyżowania typu rondo. Ta obwodnica także będzie drogą jedno-jezdniową, ale w obu przypadkach jest wykonana koncepcja drugiej jezdni możliwej do wybudowania w przyszłości.
Wydanie decyzji ZRID spodziewane jest za ok. 7 miesięcy, a zakończenie inwestycji w 2025 roku.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Budimex
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony