Partnerzy serwisu:

Podlaskie: Rusza rozbudowa DK-65 w Mońkach

Leonard Dolecki 05.03.2019

Podlaskie: Rusza rozbudowa DK-65 w Mońkach
fot. GDDKiA
Jak podaje białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z początkiem marca br. ruszyła rozbudowa 3-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 65 w Mońkach. Nowa konstrukcja jezdni zapewni – po zakończeniu prac – nośność 11,5 tony na oś.
Przejście przez Mońki w ciągu DK-65 to główna ulica miasta. Obecnie trwające prace są kontynuacją ubiegłorocznych robót na DK-65, w ramach których przebudowano 11-kilometrowy odcinek od Knyszyna do Moniek.

W piątek, 1 marca, formalnie został przekazany wykonawcy teren robót. Ustawiano też znaki tymczasowej organizacji ruchu (zakaz wyprzedzania, ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zwężenia jezdni do jednego pasa ruchu na czas wykonywania robót), które będą obowiązywać niemal do końca tego roku, czyli planowanego zakończenia prac. Pierwsze utrudnienia związane będą z niezbędną wycinką drzew rosnących tuż przy jezdni.

View Larger Map

W ramach zadania – oprócz budowy nowej jezdni drogi głównej - powstaną odcinki dodatkowych jezdni do obsługi ruchu z terenów przyległych do pasa drogowego, zatoki autobusowe, a także nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Przebudowane zostaną skrzyżowania, zjazdy publiczne i indywidualne, wybudowana zostanie nowa kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny, a główna ulica Moniek zyska nowe oświetlenie uliczne. Prace potrwają do końca tego roku. Ich wartość przekroczy 41 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony