Partner serwisu

Podlaskie: Wybrany wykonawca rozbudowy dużego odcinka DW-685

Leonard Dolecki 09.08.2017

Podlaskie: Wybrany wykonawca rozbudowy dużego odcinka DW-685
fot. wrotapodlasia.pl
Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał najkorzystniejsze oferty na dwa zadania dotyczące budowy i rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 685. Odcinek, który zostanie poddany modernizacji, liczy ponad 32 km, a łączna wartość najkorzystniejszych ofert to ponad 224 mln zł.
Działanie, w ramach którego będą realizowane dwa zadania, dotyczy rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 685 na odcinku Zabłudów – Nowosady wraz z obejściem miejscowości Trześcianka i miejscowości Narew.

Do budowy pierwszego odcinka, który liczy 8,401 km, zgłosiło się dwóch oferentów. Najkorzystniejsza wybrana została propozycja konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów, Unibep i Trakcja PRKiI. Jej wartość to 48,159 mln zł, przewiduje ona okres gwarancji o długości 10 lat. Ta oferta przekracza jednak budżet inwestora o 1,899 mln zł.

Drugi fragment, o długości 24,152 km, wybuduje konsorcjum firm Unibep, Maksbud, Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów i Budrex-Kobi. Jej wartość to 176,480 mln zł przy budżecie inwestora równym 190,903 mln zł.

Podczas oceny ofert zamawiający brał pod uwagę cenę (60%), doświadczenie kierownika budowy (20%) i okres gwarancji i rękojmi (20%). Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane przy współfinansowanie, które Podlasie otrzyma z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Wyświetl większą mapę

Pierwsza część inwestycji zacznie się w Zabłudowie i kończy w okolicach miejscowości Żywkowo. Drugi odcinek poprowadzi od Żywkowa do Nowosadów. W ciągu drugiego fragmentu wybudowana zostanie m.in. obwodnica miejscowości Trześcianka i miejscowości Narew.

Trasa wojewódzka nr 685 w ogólności łączy Zabłudów, który znajduje się nieopodal Białegostoku, z miejscowością Kleszcze. Pozwala ona przemieścić się z okolic stolicy województwa podlaskiego na południe.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Drogi samorządowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony