Partnerzy serwisu:

Podwykonawcy blokowali zakopiankę. Chcą zapłaty za prace na S7 Lubień – Naprawa

Magdalena Romanowska 25.05.2020

Podwykonawcy blokowali zakopiankę. Chcą zapłaty za prace na S7 Lubień – Naprawa
fot. GDDKiA
W piątek (22 maja) na fragmencie S7 w miejscowości Naprawa protestowali podwykonawcy budowanego odcinka drogi Lubień – Naprawa. Przejazd był blokowany przez ok. 15 min. Powodem było niezadowolenie podwykonawców, którzy nie otrzymali od generalnego wykonawcy, firmy IDS-Bud, wynagrodzenia za wykonane prace.
Powodem nieuiszczania zapłaty przez IDS-Bud mają być prace dodatkowe, które firma musiała wykonać przy budowie trasy S7 na odcinku Lubień - Naprawa.

– Stanowi on [niniejszy projekt] w dużej mierze o potencjale naszego portfela zleceń. Z przykrością mimo to – po dzisiejszy dzień bezskutecznie – wtórując niemalże naszym Kontrahentom, od dłuższego czasu jako Generalny Wykonawca nie zyskaliśmy aprobaty naszego Zamawiającego (GDDKiA) co do zadośćuczynienia w zakresie dodatkowo poniesionych kosztów przez spółkę w związku z jego realizacją (w tym poniesionych w związku z wykonanymi dodatkowymi pracami oraz niezawinionym przez spółkę przedłużeniem czasu na ukończenie) – poinformował IDS-Bud w oficjalnym komunikacie.

Jednymi z dodatkowych prac miały być zmagania z osuwiskami w rejonach prowadzonych przez firmę prac. Jak podała spółka, ,,wszelkie dotychczas złożone i obiektywnie uzasadnione roszczenia spotykają się z ich odrzuceniem przez zamawiającego (GDDKiA) bez podjęcia jakichkolwiek prób polubownego rozwiązania tych problemów”. Zarząd spółki dodaje, że liczy na właściwą reakcję GDDKiA i pozostaje w przekonaniu, iż uda się uzyskać kompromis.

GDDKiA z kolei, jak podaje PAP, wypłaciła już podwykonawcom 10 mln zł. Część z nich nadal pozostaje jednak bez zapłaty za prace wykonane na odcinku Lubień – Naprawa. Jak czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Generalnej Dyrekcji, we wszystkich podpisanych umowach w perspektywie 2014-2020, zawarte są mechanizmy zabezpieczające podwykonawców robót budowlanych, usług i dostaw. GDDKiA wypłaca należności podwykonawcom, którym wykonawcy nie zapłacili za wykonaną pracę.

Stopień zaawansowania prac na tym odcinku wynosi ok. 85 proc. W ubiegłym tygodniu (11.05.2020 - 17.05.2020) prowadzono tam prace w ramach robót drogowych na odcinku E (strona lewa), a także pod obiektami 10-11 wykonywano makroniwelację terenu.Termin oddania tego odcinka przesunięto za zgodą GDDKiA z grudnia zeszłego roku na październik 2020 roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony