Partnerzy serwisu:

Podwykonawcy Salini na A1 szykują protest. W piątek zablokują jedynkę

Elżbieta Pałys 14.03.2019

Podwykonawcy Salini na A1 szykują protest. W piątek zablokują jedynkę
fot. GDDKiA
Niezadowoleni podwykonawcy firmy Salini, którzy pracują na autostradzie A1 koło Częstochowy, zaplanowali protest. W piątek 15 marca w godzinach południowych zablokują drogę krajową nr 1 na wysokości miejscowości Lubojenka.
Firma Salini buduje odcinek F, autostrady A1. To trasa między węzłami Rząsawa i Blachownia. Nie od dziś wiadomo, że realizacja tego fragmentu nie idzie tak, jak powinna. Niezadowolenia z tempa prac nie ukrywała też GDDKiA.

W międzyczasie okazało się, że wykonawca żąda od inwestora wydłużenia terminu realizacji oraz dodatkowych środków, a do GDDKiA zgłosili się podwykonawcy, którzy złożyli wnioski o bezpośrednią płatność z tytułu prac wykonanych na rzecz Salini. GDDKiA zapewniała, że wnioski te będą rozpatrywane niezwłocznie.

To najwyraźniej nie uspokoiło nastrojów. Na piątek 15 marca podwykonawcy zapowiedzieli protest. Ma on być reakcją na wstrzymanie prac przez generalnego wykonawcę oraz groźbę zerwaniem kontraktów.

Jak podała częstochowska Policja, w godzinach od 12.00 do 17.00 podwykonawcy będą blokować drogę krajową nr 1 na wysokości miejscowości Lubojenka, w miejscu gdzie jest zwężenie trasy. Protest ma polegać na spowalnianiu ruchu poprzez poruszanie się po drodze ciężkim sprzętem budowlanym.Wyświetl większą mapę

Na budowie odcinka F autostrady A1, według oficjalnych zgłoszeń, pracuje ok 300 podwykonawców, dostawców i usługodawców. Po ostatnim spotkaniu przedsiębiorców, GDDKiA informowała o 30 wnioskach o płatność bezpośrednią. Inwestor komunikował też, że wymaga od głównego wykonawcy realizacji kontraktu po zakończeniu okresu zimowego. W przeciwnym wypadku podejmie „zgodne z kontraktem działania, stosowne do tego, aby jak najszybciej zrealizować całą inwestycję i udostępnić trasę kierowcom przy zachowaniu najwyższej jakości wykonywanych prac”.

Przypomnijmy, sezon zimowy kończy się właśnie jutro, tj. 15 marca.

Według planów GDDKiA z początku roku, odcinek F, podobnie jak pozostałe trzy w pobliżu Częstochowy, miał być przejezdny jeszcze w tym roku.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony