Partnerzy serwisu:

Pogłębienie toru wodnego Szczecin – Świnoujście. Są wszystkie umowy

inf. pras. 22.08.2019

Pogłębienie toru wodnego Szczecin – Świnoujście. Są wszystkie umowy
fot. MGMiŻŚ
Podpisano już ostatnią umowę związaną z Modernizacją toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 m. Chodzi o modernizację obiektów Bazy Oznakowania Nawigacyjnego Urzędu Morskiego w Szczecinie.
– Ta inwestycja to niezwykle ważne zadanie, bez którego nie można realizować rozwoju portów Szczecin Świnoujście. Wierzymy, że dzięki inwestycji zwiększymy dwukrotnie możliwości przeładunkowe portów – mówi, cytowany w komunikacie prasowym minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marek Gróbarczyk.

Wykonawcą wyłonionym w ramach procedury zamówień publicznych jest Przedsiębiorstwo Budowlane Calbud ze Szczecina. Koszt inwestycji to ok. 52,5 mln zł.

Baza Oznakowania Nawigacyjnego zajmuje teren prawie 6,8 ha i znajdują się na niej m.in. budynki biurowe, warsztatowe, hala pław, budynki magazynowe, trafostacje, parking, garaże, zaplecze kontenerowe, place i drogi wewnętrzne oraz baseny dla jednostek pływających.

Urząd Morski w Szczecinie w ramach prowadzonej statutowej działalności realizuje m.in. zadania z zakresu bezpieczeństwa żeglugi, ochrony portów i żeglugi morskiej oraz oznakowania nawigacyjnego i radionawigacyjnego polskich obszarów morskich.

Podstawą do przeprowadzenia modernizacji terenu jest m.in. częste zalewanie znajdujących się tam obiektów, związane z wysokim poziomem wód gruntowych. W ramach modernizacji przewidziane jest kompleksowe zagospodarowanie terenu i scalenie zabudowy. Wykonany zostanie również remont basenu południowego, bez zmiany jego przeznaczenia i z zachowaniem linii brzegowej.

Realizacja prac planowana jest na lata 2019 – 2022.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony