Partnerzy serwisu:

POIiŚ: Kontraktacja unijnych środków na drogi zbliża się do półmetka

Elżbieta Pałys 04.08.2017

POIiŚ: Kontraktacja unijnych środków na drogi zbliża się do półmetka
fot. GDDKiA
Program Infrastruktura i Środowisko jest największym źródłem środków unijnych na drogi i kolej. Do końca tego roku poziom kontraktacji w obu sektorach powinna osiągnąć półmetek. W przypadku dróg nawet istotnie go przekroczy.
Drogi i kolej są największymi obszarami wsparcia w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Na trzecim miejscu znajduje się transport publiczny.

Drogi z szansą na 60 proc. kontraktacji

– Mamy dobre wyniki kontraktacji podpisywania umów w zakresie dróg – mówił niedawno podczas konferencji prasowej wiceminister rozwoju Witold Słowik. – Mam nadzieję, że ambitny plan dotyczący kontraktacji tego roku w sektorze drogowym wynoszący 50 proc. całej dostępnej puli w tej perspektywie unijnej zostanie zrealizowany – dodał.

Jak poinformowało nasz portal Ministerstwo Rozwoju, obecnie poziom kontraktacji w części drogowej w ramach POIiŚ wynosi ok. 45 proc. Według planów, na koniec roku powinien wynosić ok. 60 proc.

W czwartek podpisana została umowa na dofinansowanie południowej obwodnicy Zielonej Góry (wraz z umowami na rozwój transportu publicznego). Na wrzesień dyrektor Centrum Unijnych Projektów Transportowych Przemysław Gorgol zapowiedział kolejne umowy o dofinansowanie budowy infrastruktury drogowej dotyczące inwestycji realizowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Kolej może osiągnąć półmetek

W przypadku sektora kolejowego poziom kontraktacji jest nieco niższy. Obecnie wynosi ponad 35 proc. – Planowany poziom kontraktacji na koniec roku wynosi 50 proc. – podaje Ministerstwo Rozwoju.

Jak podczas wczorajszej konferencji informował Przemysław Gorgol, dyrektor CUPT, do tej pory, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko podpisanych zostało 117 umów. W trakcie weryfikacji CUPT ma obecnie 60 dużych wniosków o dofinansowanie. Ich ocena ma się zakończyć wkrótce.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony