Partner serwisu

Pojazdy elektryczne DB Schenker przejechały ponad 1,5 mln km

inf. pras./red. 13.06.2022

Pojazdy elektryczne DB Schenker przejechały ponad 1,5 mln km
fot. mat. pras.
DB Schenker pokonał już ponad 1,5 mln kilometrów samochodami ciężarowymi z napędem elektrycznym. Operator logistyczny planuje do roku 2030 w pełni przejść na flotę elektryczną realizującą odbiory i dostawy w miastach.
– Aby osiągnąć nasze cele związane ze zmianami klimatycznymi, musimy pilnie zdekarbonizować sektor transportu drogowego. Elektryczne układy napędowe już teraz mogą wykorzystywać swoje mocne strony, zwłaszcza w miastach i na ostatnich milach. Stanowią one istotny wkład w trwałe ograniczenie emisji pochodzących z transportu – mówi Volker Wissing, Federal Minister of Digital and Transport.

– Firma DB Schenker już osiągnęła znaczne postępy w zakresie ochrony klimatu we wszystkich głównych jednostkach organizacyjnych. Pragniemy, by do roku 2040 firma DB Schenker, podobnie jak cała Grupa DB, osiągnęła neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla. Przed nami długa droga i dlatego już teraz podejmujemy zdecydowane działania – stwierdza Levin Holle, prezes Rady Nadzorczej Schenker AG.

DB Schenker liczy na połączenie sił z przewoźnikami i spedytorami w celu dalszego rozwoju transportu lądowego bez emisji CO2. Firma chce chronić klimat i dokonuje zaawansowanych inwestycji w zielone łańcuchy dostaw, pomimo wysokich kosztów, które się z tym wiążą. – Nasz apel do klientów brzmi: Oferta już jest, teraz musi wzrosnąć również popyt i gotowość do płacenia za czysty transport – powiedział Jochen Thewes, dyrektor deneralny Schenker AG.

Pierwsze dwa ciężarowe samochody elektryczne firma DB Schenker wprowadziła w Berlinie w roku 2017. Do dziś flota pojazdów elektrycznych w największej w Europie sieci transportu lądowego wzrosła do 79 sztuk. Dzięki seryjnej produkcji ciężarówek z napędem elektrycznym przez wszystkich największych producentów, DB Schenker jest w stanie realizować wolne od CO2 dostawy ładunków drobnicowych z ponad 60 lokalizacji w ramach swojej sieci w całej Europie. W transporcie w 24 europejskich miastach wykorzystuje się łącznie ponad 60 rowerów towarowych.


PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Elektromobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony