Partnerzy serwisu:

Pojedziemy jedną jezdnią S5 Szubin – Żnin. Wykonawca dokończy drugą

ep. 20.02.2020

Pojedziemy jedną jezdnią S5 Szubin – Żnin. Wykonawca dokończy drugą
fot. GDDKiA
Na początek przyszłego tygodnia planowane jest przełożenie ruchu na nową jezdnię drogi ekspresowej S5 między Szubinem i Żninem. Ta zmiana umożliwi wykonawcy tego odcinka prace przy drugiej jedni, której przebieg koliduje z obecną drogą krajową nr 5.
Obecnie trwają przygotowania do przełożenia ruchu na odcinku o długości 18 km. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kierowcy wjadą na pierwszą jezdnię nowej ekspresówki między 24 a 26 lutego. Ruch będzie się odbywał według tymczasowej organizacji ruchu, na jednej jezdni w obu kierunkach. Obowiązywać ma zakaz wyprzedzania oraz ograniczenie prędkości do 70 km/h, a miejscami przy jednopoziomowych skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych do 50 km/h.

Przełożenie ruchu jest konieczne, by umożliwić wykonawcy dokończenie prac przy drugiej jezdni, której przebieg koliduje z obecną drogą krajową nr 5. Otwarcie obu jezdni dla ruchu planowane jest w tym roku.

Odcinek Żnin Północ (Jaroszewo) – Szubin Północ jest realizowany przez konsorcjum Trakcja PRKiI oraz Intercor. W sumie liczy ok. 19,3 km. Leży na terenie powiatów nakielskiego, żnińskiego. Droga będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. W ramach kontraktu powstaną 3 nowe węzły drogowe, a jeden zostanie przebudowany.

Realizacja tego odcinka ma się zakończyć w tym roku. Obecnie zaawansowanie prac zbliża się do 70 proc. Jak informował wykonawca, w ostatnim czasie do realizacji trasy zaangażowanych było 229 firm, w tym 73 podwykonawców, 104 usługodawców i 52 dostawców.

Odcinek Żnin – Szubin jest jednym z siedmiu odcinków trasy S5 na terenie woj. kujawsko-pomorskiego o łącznej długości 130 km. Pod koniec ubiegłego roku udostępnione zostały dwa odcinki: od granicy województwa do w. Żnina Północ (Jaroszewo) oraz między węzłami Bydgoszcz Opławiec (Tryszczyn) i Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo). Trwają prace budowlane na odcinku 6 Żnin Północ – Szubin Północ i 4 Bydgoszcz Błonie (Białe Błota) – Bydgoszcz Opławiec (Tryszczyn). Na obu odcinkach mają się zakończyć w tym roku.

Dla trzech odcinków S5 trwają procedury przetargowe. To kontrakty realizowane poprzednio przez firmę Impresa Pizzarotti – wobec braku postępu robót, zostały one rozwiązane. Jak poinformowała GDDKiA, w najbliższym czasie może być podpisana umowa na dokończenie odc. 5 Szubin Północ – Bydgoszcz Błonie (Białe Błota) – trwa kontrola uprzednia Urzędu Zamówień Publicznych. Sprawdzane są natomiast oferty i równolegle aktualizowane są programy inwestycyjne na odcinkach 1 Nowe Marzy – Świecie Południe (Dworzysko) i 2 Świecie Południe – Bydgoszcz Północ (Aleksandrowo). W tych przypadkach oferty były wyższe niż kwota, która zamierzał przeznaczyć zamawiający.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony