Partner serwisu

Polacy pomogą oczekującym po ukraińskiej stronie

ep. 27.02.2022

Polacy pomogą oczekującym po ukraińskiej stronie
fot. Straż Graniczna/Twitter
– Jest decyzja w sprawie przyjęcia polskiej pomocy dla osób oczekujących na odprawę po ukraińskiej stronie granicy w Medyce – poinformowało w niedzielę rano Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Resort poinformował jednocześnie, że jest gotowy, żeby w każdej chwili udzielić pomocy także w innych punktach granicznych.

Ruch na przejściach granicznych z Ukrainą nie słabnie. Trzeciej dobry konfliktu zbrojnego osiągnął rekordową wartość 88,4 tys., z tego 77,3 tys. na kierunku wjazdowym. Po polskiej stronie granicy na uchodźców już od pierwszego dnia oczekują tzw. punkty recepcyjne we wszystkich miejscowościach granicznych i dodatkowo na dworcach w Przemyślu i Chełmie. Uciekający przed wojną mogą liczyć na posiłek czy miejsce do odpoczynku.

Trudniejsza sytuacja jest po drugiej stronie, gdzie po długiej drodze, przekraczający granicę muszą stać w długiej kolejce do odprawy. Przyjęcie polskiej pomocy może być istotnym wsparciem dla opuszczających Ukrainę.

Po polskiej stronie przy przejściach drogowych punkty pomocowe funkcjonują w woj. podkarpackim – w Korczowej, Medyce, Budomierzu i Krościenku oraz lubelskim – w Dorohusku, Dołhobyczowie, Zosinie i Hrebennem.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony