Partner serwisu

Połączą węzeł A4 z drogą wojewódzką. Jest przetarg na opracowanie projektu

GR 18.10.2021

Połączą węzeł A4 z drogą wojewódzką. Jest przetarg na opracowanie projektu
fot. Goole Maps
Firmy, która przygotuje projekt połączenia węzła autostrady A4 „Brzesko” z drogą wojewódzką numer 768, szuka Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.
Zakres prac obejmuje „dowiązanie istniejącego wylotu ronda na skrzyżowaniu DW 768 (łączy autostradę A4 i DK 75 w Brzesku z DK 78 w Jędrzejowie w woj. świętokrzyskim) i ul. Zagrodzkiej w m. Bucze (gmina Brzesko) oraz połączenie z DW 768 w Niedzieliskach (gmina Szczurowa)”. Roboty mają być prowadzone na terenie powiatów bocheńskiego i brzeskiego oraz czterech gmin (Brzesko, Borzęcin, Szczurowa, Rzezawa).

Projektowana droga ma ominąć zabudowania w miejscowości Rudy-Rysie i Przyborów.

Na razie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej. Wszystko ma być gotowe w ciągu 15 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. Jest też „zakres opcjonalny zamówienia” – ma on polegać na sprawowaniu tzw. nadzoru autorskiego nad robotami budowlanymi.

Chętne przedsiębiorstwa mogą składać oferty do 17 listopada. Dość wyśrubowane są wymagania wobec potencjalnych wykonawców. Trzeba mieć na koncie co najmniej jeden projekt budowy, rozbudowy, odbudowy lub przebudowy drogi klasy co najmniej G lub „drogi odpowiadającej tej klasie” o długości co najmniej kilometra. Zainteresowane firmy muszą mieć również w portfolio co najmniej jedno pozyskane zezwolenie na realizację inwestycji drogowej lub pozwolenie na budowę dla drogi co najmniej wojewódzkiej. Firma musi też np. zatrudniać co najmniej jednego projektanta, który w okresie ostatnich 5 lat sporządził co najmniej jeden projekt budowy lub przebudowy drogi klasy co najmniej G lub o długości minimum 1 km.

Przy wyborze zwycięzcy urzędnicy będą brać pod uwagę cenę (waga 60 %, im niższa, tym więcej punktów), ale też „dodatkowe doświadczenie projektanta” (waga 40 %, za wykazanie dwóch projektów firma dostanie 10 punktów, trzech – 20 pkt, itp.). ZDW w Krakowie nie wymagał wniesienia wadium.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony