Partner serwisu

Połączenie węzła Bochnia z DK-94 – siedmiu chętnych projektantów

ep. 02.03.2021

Połączenie węzła Bochnia z DK-94 – siedmiu chętnych projektantów
Fot. Google Maps
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ma już oferty na opracowanie dokumentacji projektowej dla połączenia węzła Bochnia na autostradzie A4 z drogą krajowa nr 94. Jest siedmiu chętnych.
Chodzi o wykonanie opracowań projektowych wraz z pozyskaniem decyzji na realizację prac oraz pełnieniem nadzoru autorskiego.

ZDW przygotował na realizację tego zadania 1,2 mln zł. W tym planie mieszczą się 4 oferty.

Najtańszą złożyła firma Promost Wisła – 865,920 tys. zł, a ostania która mieści się w zaplanowanej kwocie Autostrada II – 1,142 mln zł. Spośród wszystkich najdroższa propozycja jest warta 2,687 mln zł. Złożyło ją biuro Drosystem z Wrocławia.

To drugi etap budowy połączenia do autostradowego węzła. Obejmuje odcinek od skrzyżowania z ul. Krzeczkowską do skrzyżowania z DK-94.

W zakres opracowań wchodzą projekty budowalne i wykonawcze, a także uzyskanie niezbędnych opinii, uzgodnień i decyzji wymaganych do wydania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej wraz z pozyskaniem tej decyzji. Dla realizacji zamówienia konieczne będzie m.in. wydanie opinii przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w zakresie warunków pod kątem przemieszczania się taboru wojskowego.

W dokumentacji trzeba uwzględnić m.in. budowę drogi wojewódzkiej klasy G, dojazdowej klasy L, skrzyżowania typu rondo oraz wiaduktu drogowego nad linią Kraków – Medyka.

Pierwszy etap tej inwestycji – od węzła Bochnia do ul. Krzeczkowskiej w 2019 r. zostało powierzone firmie Strabag Infrastruktura Południe.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony