Partner serwisu

Polaqua wybrana do budowy ostatniego odcinka S10 Toruń – Bydgoszcz

ep. 23.09.2022

Polaqua wybrana do budowy ostatniego odcinka S10 Toruń – Bydgoszcz
fot. GDDKiA
GDDKiA ponownie rozstrzygnęła przetarg na budowę drogi ekspresowej S10 na odcinku Toruń Zachód – Toruń Południe. Tym razem jako najkorzystniejsza wskazano ofertę firmy Polaqua.
Od otwarcia ofert w tym przetargu minął już rok – propozycje wykonawców poznaliśmy we wrześniu 2021 r. Pierwsze rozstrzygniecie jako najkorzystniejsza wskazało ofertę konsorcjum NDI wartą 300,633 mln zł. W maju tego roku wykonawca poinformował jednak, że z uwagi na inne okoliczności rynkowe, nie podpisze kontraktu. Rozstrzygniecie zostało unieważnione a inwestor musiał przeprowadzić ponowną analizę ofert.

Jak podała GDDKiA, druga w kolejności oferta, przedstawiona przez konsorcjum Rubau Polska (lider) i Poltores (partner), została odrzucona z powodu niezgodności treści z warunkami zamówienia. Najkorzystniejszą okazała się oferta firmy Polaqua warta 340,938 mln zł. To – jak policzono ok. 84 proc. szacunków GDDKiA, przy czym wszystkie oferty złożone w tym przetargu były wycenione poniżej budżetu zamawiającego.

Pozostali oferenci mają 10 dni na złożenie ewentualnych odwołań. Jeżeli nie wpłyną one w tym terminie, dokumentacja przetargowa trafi do standardowej kontroli Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, a po jej zakończeniu i przedstawieniu przez wykonawcę gwarancji należytego wykonania robót, zostanie podpisana umowa.

Przetarg dotyczy zaprojektowania i budowy odcinka drogi ekspresowej o długości 11,8 km między węzłami Toruń Zachód i Toruń Południe. W trakcie budowy powstaną dwa nowe węzły: Toruń Podgórz i Toruń Czerniewice. Budowa skróci i ułatwi dojazd do autostrady A1 dla kierowców jadących z Bydgoszczy, a także ułatwi dostęp do A1 kierowcom z Torunia.

To ostatni z czterech przetargów na S10 Bydgoszcz – Toruń. Pozostałe trzy postępowania zakończyły się podpisaniem umów.PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony