Partner serwisu

Polaqua wygrała przetarg na fragment Via Carpatii

ep. 04.08.2022

Polaqua wygrała przetarg na fragment Via Carpatii
fot. Google Maps
W przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 od Dukli do Barwinka najkorzystniejsza jest oferta firmy Polaqua. Oznacza to, że firma ma sporą szansę na kontrakt za ponad 1,5 mld zł.
Jeśli od rozstrzygnięcia nie będzie odwołania, umowa z firmą zostanie podpisana.

W przetargu na to zadania wpłynęło 8 ofert. Wybrana propozycja ma wartość 1,541mld zł. Tańsza od niej była oferta czeskiej firmy Metrostav wyceniona na 1,440 mld zł. Inwestor szacował zadanie na 1,681 mld zł, a najdroższy oferent na ponad 2,5 mld zł (konsorcjum Banimeksu i firmy z Węgier).

Do zaprojektowania i wybudowania jest 18 km dwujezdniowej drogi ekspresowej S19 od Dukli do granicy państwa ze Słowacją w Barwinku. Droga ma mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjny.

Inwestor ocenia, że to jeden z trudniejszych odcinków S19 pod względem budowy geologicznej i uwarunkowań środowiskowych. Odcinek przebiega przez teren o skomplikowanej budowie geologicznej i różnorodnym ukształtowaniu (wzniesienia i doliny, które w praktyce są głębokimi jarami). Na terenie planowanej inwestycji licznie występują obszary osuwiskowe.

W ciągu trasy ma powstać m.in. 15 estakad, z których najdłuższa ma mieć ok. 1,1 km i będzie rozpięta na filarach o wysokości ok. 35 m ponad poziomem terenu.

Trzeba także wykonać 10 mostów, sześć wiaduktów drogowych, sześć przejść dla zwierząt oraz obiekty w ciągu dodatkowych jezdni. Powstanie także węzeł drogowy Barwinek na połączeniu S19 z istniejącą DK-19.

Droga zostanie wyposażona w urządzenia BRD oraz ochrony środowiska. Przebudowane zostaną drogi poprzeczne oraz infrastruktura techniczna. Zaplanowano również cztery miejsca do kontroli i ważenia pojazdów.

Czas na wykonanie prac to 42 miesiące od podpisania umowy z wyłączeniem okresów pomiędzy 1 grudnia a 31 marca w czasie prowadzenia robót budowlanych.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony